گران ترین ساعت های دنیا را چه کسانی به دست کرده اند.

در حال حاضر افراد مشهور بسیاری هستند که ساعت مچی های گران قیمتی را در اختیار دارند. در ادامه برخی از ساعت های مچی گران قیمتی که توسط افراد مشهور مورد استفاده قرار گرفته اند عنوان خواهیم کرد.

ساعت جیبی الگین که به James Dean اختصاص دارد

در سال 2013 مزایده ای در شهر هنگ کنک در خصوص ساعت های باکیفیت و باارزش برگزار شد که در این مزایده ساعت جیبی James Dean نیز شرکت داده شده بود. ساعت جیبی الگین توسط یک ساعت سازی حرفه ای آمریکایی و در سال 1889 میلادی ساخته شده است. وجود اول اسم James Dean بر روی این ساعت جیبی موجب شده تا قیمت بالایی برای آن درنظر گرفته شود.  James Dean از ساعت جیبی خود در هنگام ایفای نقش هایش در سینما و تلویزیون استفاده می نمود و این مسئله موجب شد تا قیمت 5000 دلاری برای آن درنظر گرفته شود. البته این قیمت پایه بود و ساعت جیبی الگین که به James Dean اختصاص داشت به قیمت 42000 دلار به فروش رسید.

ساعت Omega Seamaster Planet Ocean که به Daniel Craig اختصاص دارد

دربین ساعت های جیبی و مچی مختلفی که در جهان وجود دارد یک ساعت نیز به Daniel Craig اختصاص دارد. ساعت  Omega Seamaster Planet Ocean در سال 2012 به مبلغ 254 هزار دلار به فروش رسید. این ساعت به­ عنوان دومین ساعت گران قیمتی است که بازیگر نقش جیمز باند به دست داشته است. جیمز باند ساعت گران قیمت دیگری نیز داشته است که به نام Planet Ocean شناخته می شود و قیمت درنظر گرفته شده برای آن 255 هزار دلار است. این بازیگر مشهور از ساعت های گران قیمت دیگری نیز استفاده کرده است که ساعت رولکس به عنوان سومین آن ها شناخته می شود. قیمتی که برای این ساعت ارزشمند تعیین شده حدود 196 هزار دلار است.

ساعت Bulova Accutron که به Joe Dimaggio تعلق دارد

یکی دیگر از ساعت های ارزشمند و گران قیمت در جهان ساعت Bulova Accutron است که به Joe Dimaggio اختصاص دارد. این ساعت گران قیمت و با کیفیت در مزایده ای که در سال 2013 برگزار شده بود به مبلغ 20000 دلار فروخته شد. عواملی همچون مدل خاص و نایاب آن به همراه خاصیت ضد آب بودن و قاب فولادی ضد زنگی که در آن به کار رفته و همچنین موتور الکترونیکی موجود موجب شده تا این قیمت بالا برای آن در نظر گرفته شود.

ساعت Rolex Oyster که به Charlie Chaplin تعلق دارد

ساعت رولکس اویستر که به Charlie Chaplin تعلق دارد در مزایده ای که برگزار شده بود به قیما 51 هزار دلار به فروش رسید. این مدل از ساعت به عنوان یکی از انواع نایاب ساعت هایی که به افراد چپ دست تعلق دارد طراحی شده و این عامل باعث شده قیمت آن به طرز قابل توجهی افزایش داشته باشد.

ساعت رولکس Dato-Compax Chronograph که به Jean-Claude Killy اختصاص دارد

در سال 2012 میلادی مزایده دیگری نیز برگزار شد که در آن ساعت رولکس Dato-Compax Chronograph به فروش گذاشته شد. این ساعت منحصربفرد به Jean-Claude Killy اختصاص دارد که در دنیای اسکی توانسته به قهرمانی های بسیاری دست پیدا کند. در طراحی ساعت این قهرمان از دکمه گرد سه عقربه ای به همراه تاریخ نگاری که روز و ماه و سال را نشان می دهد استفاده شده و این امر موجب شده تا قیمت بالایی برای آن نیز درنظر گرفته شود. این ساعت باارزش به قیمت 614 هزار دلار فروخته شد که در دوران خود توانسته بود به قیمت بسیار بالایی دست پیدا کند.

ساعت Patek Philippe که به اریک کلاپتون تعلق دارد.

ساعت گران قیمت دیگری نیز در سال 2012 میلادی به فروش رسید که به اریک کلاپتون تعلق دارد. این ساعت ارزشمند به نام Patek Philippe معرفی می شود و در طراحی آن از پلاتینیوم استفاده شده است. ساعت Patek Philippe دارای تقویم فلکی و یک کرونوگراف است که موجب شده توجهات بسیاری به سمت آن جلب شود و ارزش آن بالاتر رود. این ساعت گران قیمت به مبلغ 3.635.808 دلار به فروش رسیده و رکورد جالب توجهی را رقم زد.

ساعت Omega Constellation Calendar که به الویس پریسلی تعلق دارد

کمپانی امگا که در عرصه ساخت ساعت های زیبا فعالیت دارد در سال 1960 میلادی ساعتی به نام Omega Constellation Calendar را به صورت اختصاصی برای الویس پریسلی طراحی نمود. این ساعت ارزشمند در سال 2012 و طی مزایده ای به فروش رسید و وجود موتور کرونومتر اتوماتیکی که در آن قرار دارد به همراه یک ثانیه شمار در قسمت وسط آن و تاریخ شمار و قاب استیل که با استفاده از رزطلای آبکاری شده است موجب شده این ساعت قیمت بالایی داشته باشد. ساعت Omega Constellation Calendar در این مزایده به قیمت 52.500 دلار به فروش رسیده است.

ساعت جیبی  Gruen که به باب روث تعلق دارد.

در دوره ای از زمان بازیکنان لیگ اصلی بیس بال پس از کسب موفقیت در بازی های خود ساعت های سری جهانی را دریافت می کردند. یکی از ساعت های جهانی که به باب روث تعلق دارد تحت عنوان ساعت Gruen معرفی می شود و طی مزایده ای که در سال 2014 برگزار شده بود به قیمت 717 هزار دلار به فروش رسید. این ساعت گران قیمت دارای طراحی خاص و منحصربفردی است و به عنوان یکی از مهم ترین سری ساعت های جهانی شناخته می شود.

درحال حاضر بسیاری از هنرمندان و بازیگران مشهور هالیوودی نیز از ساعت های مچی ارزشمندی استفاده می کنند که می توان به ساعت مچی تام کروز، ساعت مچی لئوناردو دیکاپریو، ساعت مچی جیسون استاتهام، ساعت مچی آشر، ساعت برد پیت، ساعت مچی رابرت دونی جر اشاره کرد. البته افراد مشهور دیگری نیز در جهان وجود دارد که گران ترین ساعت های مچی را به دست دارند. قیمتی که برای این مدل از ساعت ها درنظر گرفته می شود بسیار بالا بوده و متقاضیان علاقه مند باید هزینه بالایی را برای خرید آن بپردازند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول