چگونه ساعت رولکس فیک را از رولکس اورجینال تشخیص دهیم؟

هانس ویلسدورف کمپانی تخصصی تولید ساعت رولکس را در سال 1905میلادی تاسیس کرد. ساعت رولکس از جمله نخستین ساعت های مچی است که تولید شده است و در حال حاضر بسیاری از افراد را به سوی خود جذب کرده است. ظرافتی که ساعت های رولکس دارد بر سرزبان تعداد زیادی از افراد بوده و به همین دلیل مدل های تقلبی بسیاری در بازار با نمونه اصل وجود دارد.

آشنایی با خصوصیات اصل بودن ساعت رولکس می تواند در زمان خرید درست ساعت مچی رولکس کمک بسیاری به شما کند. در این مطلب قصد داریم خصوصیات ساعت اصل رولکس را به شما معرفی کنیم و همچنین در خصوص چگونگی تشخیص ساعت رولکس اورجینال را از ساعت فیک رولکس اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

در چند سال گذشته بازارهای تقلبی برای ساعت رولکس رو به افزایش بوده است و همین مسئله باعث شده است تا در اکثر موارد شما برای یک ساعت اصل رولکس هزینه ای را پرداخت نمایید ولی متاسفانه ساعتی که در اختیارتان قرار می دهند تقلبی بوده و پس از مدتی خراب می شود. همانگونه که می دانید ساعت رولکس از جمله معروف ترین برندهای دنیای ساعت می باشد و در نتیجه آشنایی با خصوصیات ساعت رولکس اصل به شما کمک می کند تا در مقابل هزینه ای که برای اصل بودن آن می پردازید ، محصول با کیفیت و اورجینال تحویل بگیرید.

به صدای تیک تاک ساعت رولکس گوش دهید

یکی از مهم ترین تفاوت ها در بین ساعت های تقلبی و ساعت های هوشمند و جدید، صدای عقربه ی آن ها می باشد. ساعت های اتوماتیک و اورجینال رولکس با صدای بسیار آهسته ای که دارد به هیچ عنوان سر و صدای بلند مانند ساعت های کوارتزی به وجود نمی آورند. در نتیجه در صورتی که ساعت خریداری شده دارای تیک و تاک تند و تیزی باشد، نشان دهنده این است که آن ساعت نمونه تقلبی می باشد.

به حرکت عقربه ها دقت کنید

هر یک از ساعت های اصلی رولکس در کنار عقربه های اصلی ساعت شمار و دقیقه شمار یک عقربه برای ثانیه شمار نیز دارد. عقربه ی ثانیه شمار باید همیشه به شکل مداوم در حرکت باشد و در ساعت های اصلی حرکت ضربه ای در هر ثانیه وجود ندارد.

فونت تاریخ را مورد توجه قرار دهید

در هر یک از ساعت های رولکس یک پنجره بسیار کوچک وجود دارد که تاریخ را به نمایش می گذارد که این پنجره کوچک به طور معمول در کنار عدد ۳قرار گرفته است. معمولا فونت نوشته شده تاریخ بسیار کوچک بوده و به همین دلیل در بعضی از نمونه های ساعت رولکس یک لنز بزرگ نمایی بر روی شیشه ساعت و در قسمت روی تاریخ قرار گرفته است که باعث می شود اعداد کمی خواناتر دیده شوند.

اکثرا این لنز بزرگنمایی تقریبا می تواند ۲.۵ برابر را نشان دهد. در مدل های تقلبی ساعت های رولکس اکثرا فونت اعداد تقویم را بزرگ تر از آنچه که هست نشان می دهد و همچنین دارای لنز بزرگ نمایی نمی باشد.

به جز چرخش صحیح پیچ تنظیم تاریخ دقت کنید

هر کدام از ساعت های اصلی رولکس پیچ تنظیم بسیار ظریفی دارند که چنانچه آن را به طرف عدد شش بپیچانید می توانید تاریخ روزهای قبل را نیز ببینید. ولی در نمونه های تقلبی ساعت های رولکس این پیچ تنها به سمت ساعت ۱۲چرخانده می شود. به جز این بر روی پیچ تنظیم تاریخ باید لوگوی تاج رولکس حک شده باشد.

وزن ساعت رولکس را تست کنید

یکی دیگر از روش هایی که می توان از طریق آن اصل بودن ساعت های رولکس را تشخیص داد اندازه گیری وزن آن است. نمونه های اصلی ساعت رولکس از فلز واقعی و کریستال تولید شده است و در مقایسه با ساعت های تقلبی سنگین تر می باشد.

پشت ساعت خود را به دقت بررسی کنید

در مدل های تقلبی ساعت رولکس یک محفظه از جنس شیشه وجود دارد که موتور ساعت و کلیه اجزای آن را می توان به راحتی مشاهده کرد. ای صفحه ی شیشه ای درست در پشت ساعت قرار دارد که با اولین نگاه قابل مشاهده است و یا اینکه در زیر یک صفحه فلزی می باشد. این را به یاد داشته باشید که نمونه های اصلی ساعت رولکس تماما فلزی است.

ساعت رولکس اصل ضد آب است

همه ی ساعت های رولکس از خاصیت ضد آب برخوردار هستند. در صورتی که به هر دلیلی آب و یا هوا به داخل ساعت شما نفوذ کرد این را بدانید که ساعت شما اصل نیست. به غیر از خاصیت ضد آب بودن در بعضی از نمونه های اصلی ساعت رولکس برچسب Submariner قرار دارد که برای قسمت های عمیق مانند استخر و یا دوش قابل استفاده است.

شماره سریال را از یاد نبرید

برای اینکه بتوانید ساعت اصلی رولکس را از تقلبی تشخیص دهید باید بخش های ظریف آن را مورد بررسی قرار دهید. از جمله ظریف ترین بخش ها شماره سریال است که بر روی بدنه و نزدیک به ساعت۶ قرار گرفته است. یه این مورد توجه کنید که نوشته ORIG ROLEX DESIGN حک شده باشد و در قسمت زیر آن یک شماره سریال هفت رقمی وجود داشته که با وارد کردن این شماره سریال در سایت رسمی رولکس شما می توانید مشخصات ساعتی که خریداری کرده اید را مشاهده کنید.

به نشانه ی تاج در ساعت رولکس توجه کنید

در همه ی نمونه های اصلی ساعت رولکس لوگوی تاج در بخش پایینی حک شده باشد. در صورتی که ساعت را زیر نور و یا ذره بین بگیرید می توانید به راحتی تاج طراحی شده بر روی ساعت را که نشانه ی اصل بودن ساعت رولکس است را مشاهده کنید. این را فراموش نکنید که لوگوی تاج را نمی توان در حالت عادی دید، مگر اینکه آن را مقابل نور قرار دهید. ولی در نمونه های تقلبی نشانه تاج فقط به صورت چاپی بر روی ساعت قرار دارد.

همچنین باید آرم تاج بر روی پیچ تنظیم تاریخ نیز حک شده باشد و از سوی دیگر چنانچه ساعت دارای بند فلزی باشد لوگوی تاج بر روی بخش کوچکی از بند با کیفیت بالایی حک شده باشد.

بسته بندی ساعت رولکس اصل بسیار شیک است

بسته بندی نمونه های اصلی ساعت رولکس بسیار زیبا و شیک هستند و دقیقا شبیه به جعبه جواهر طراحی شده اند. نشانه تاج هم بر روی جعبه و هم در قسمت داخلی جعبه حکاکی شده است. علاوه بر این اسم رولکس نیز در قسمت داخلی جعبه حک شده است و بر روی جعبه هیچ اسمی وجود ندارد.

ساعت رولکس اصل را از فروشگاه معتبر خریداری نمایید

ساعت رولکس از جمله معروف ترین برند در سراسر دنیا به شمار می رود. توصیه می شود برا ی خریداری این نوع ساعت که دارای قیمت بسیار بالایی نیز هستند به نمایندگی های اصلی و یا جواهر فروشی های معتبر مراجعه نمایید. معمولا مغازه هایی که رو به متوسط هستند بعضی از قطعه های ساعت را دست کار می کنند تا بتوانند آن را با قیمت بالاتزی به فروش برسانند و سود زیادی را دریافت نمایند. در نتیجه برای خریداری ساعت رولکس سعی کنید که به فروشگاه های معتبر مراجعه کرده و یا از سایت رسمی ساعت رولکس خریداری نمایید.

سخن آخر

در صورتی که یکی از نمونه های اصلی ساعت رولکس را خریداری کرده اید و به هر دلیلی ساعت تان دچار آسیب شد این را به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان برای تعمیر ساعت خود به مغازه های ناآشنا مراجعه نکنید، زیرا این افراد به آسانی می توانند ساعت تقلبی را جایگزین ساعت اصلی کنند. توصیه می شود برای تعمیر ساعت آسیب دیده خود به یک جواهر فروشی معتبر و یا نمایندگی ساعت رولکس مراجعه کنید، زیرا همه ی جزئیات ساعت رولکس از سنگ های گران بهای کریستال و یاقوت تشکیل شده است.

0 0 votes
امتیاز به این محصول