معرفی شرکت های تولید کننده موتور ساعت مچی

پاتک فیلیپ در سال 1868 میلادی توانست نخستین ساعت مچی را تولید کرد و از آن زمان تا کنون ساعت های مچی بسیاری طراحی شده اند که از موتور کوچکی در خصوص آن ها استفاده شده است. پیش از این مکانیزم سنجش زمان به وسیله چند چرخ دنده عمل می کرد که در طول زمان تغییرات بسیاری بر روی آن ها به وجود آمده است. البته در حال حاضر نیز این تغییرات ادامه دارد و باعث می شود ساعت های مچی طراحی کامل تری داشته باشند.

در سال 1969 میلادی ساعت های کوارتز معرفی شدند که در عرصه تکنولوژی انقلاب بزرگی را به وجود آوردند. در این مدل از ساعت ها کریستال کوارتز جایگزین چرخ تعادل شده که در هر ثانیه 5 ضربه اضافی داشته است. در ساعت های کوارتز از شمارنده دیجیتالی استفاده شده که جایگزین چرخ دنده قطاری شده و می تواند ثانیه و دقیقه و همینطور ساعت را بهتر محاسبه کند. پس از این طراحی در سال های بعد ساعت های عقربه ای کوارتز نیز تولید و راهی بازارهای جهانی شدند.

موتورهایی که برای ساعت های مچی استفاده شده در حال تغییرات بسیاری هستند و سطوح مختلفی برای آن ها در نظر گرفته شده است. موتورهای مکانیکی، اتوماتیک خاص، اتوماتیک عادی، کوکی، موتورهای الکترونیکی کوارتز و یا باطری دار، موتورهای شارژ کننده معمولی و ویژه، موتورهای کواترز ساده و مجهز به صفحه دیجیتالی از جمله موتورهایی هستند که برای ساعت های مچی درنظر گرفته شده و می توانند موجب کارکرد بهینه این دسته از ساعت ها شوند. در ادامه برخی از شرکت های تولید کننده موتور ساعت مچی را نام برده و مختصری درخصوص آن ها توضیح خواهیم داد.

کمپانی روندا تولید کننده موتور ساعت مچی

یکی از کمپانی­ های فعال در عرصه تولید موتور ساعت کمپانی روندا است که در سال 1946 میلادی توسط ویلیام موست تاسیس شده است. این کمپانی در طول زمان فعالیت خود به تولید موتور برای ساعت های مختلف اشتغال داشته و توانسته طیف وسیعی از موتورها را درمورد ساعت های مچی تولید کند. این کمپانی در سال 1952 میلادی اباوچس یا جای خالی موتور را تولید کرد و در سال 1961 میلادی نخستین موتور ساعت اباوچس روندا در سوئیس طراحی و ساخته شد. کمپانی روندا برای ساخت این موتور ساعت کشمکش طولانی را با مسئولان قانونگذاری ساعت سازی در سوئیس داشتند و درنهایت توانستند خارج از برنامه های این گروه ساعت سازی نخستین موتور ساعت خود را تولید نمایند.

در سال 1972 میلادی کمپانی روندا وارد بازارهای آسیایی شده و شعبه جدیدی را در هنگ کنگ تاسیس کرد و فعالیت های خود را در کشور آمریکا به میزان قابل توجهی گسترش داد. این کمپانی توانست در گسترش موتورهای کوارتز مقام نخست را کسب کند. در سال 1980 میلادی کمپانی روندا توانست موتورهای کوارتز بیشتری را تولید کند و در سال 1990 میلادی میزان استفاده از ساعت های مچی از 50 میلیون به 400 میلیون ساعت رسید که این امر افزایش محبوبیت ساعت های مچی و عملکرد مطلوب آن ها را نشان می دهد.

در سال 1990 میلادی کمپانی روندا نفوذ بیشتری در بازارهای جهانی به دست آورد و میزان تولید موتور ساعت های مچی در کشورهای آسیایی افزایش چشمگیری پیدا کرد. در این سال شعبه آسیایی روندا به کشور تایلند منتقل شد و در آن موتور ساعت و قطعات الکترونیک به صورت گسترده ای تولید شدند. در سال 1996 میلادی کمپانی روندا بیشتر از 1000 نفر نیروی کاری داشت و توانست پنجاههمین سالگرد تاسیس خود را در سه قاره جهان جشن بگیرد و در همان سال به عنوان نخستین کمپانی تولید کننده موتور ساعت توانست گواهینامه ایزو 9001 را در قاره اروپا دریافت کند. این کمپانی طی سال های گذشته نیز توانسته با موفقیت به عملکرد خود ادامه دهد و در سال 2011 موتورهای کورنوگراف دار را تولید کند.

کمپانی میوتا یا سیتیزن

یکی دیگر از کمپانی های تولید کننده موتور ساعت میوتای ژاپن است که علیرغم داشتن فاصله بسیاری با کشور سوئیس توانسته نام خود را در سطح بین المللی گسترش دهد. این کمپانی در زمینه تولید موتور ساعت مچی فعالیت های بسیاری داشته و موتور ساعت مچی 8215 به عنوان یکی از موتورهای اتوماتیک تولید کرده است. این موتور ساعت در حال حاضر نیز از آن استفاده می کنند.

تولید موتور ساعت سختی بسیاری داشته و به همین دلیل اغلب سازندگان ساعت های مچی ترجیح می دهند تا موتور مورد نیاز خود را از کمپانی های دیگر خریداری کنند. کمپانی میوتا نیز در این بین توانسته موتورهایی با عملکرد مناسب را طراحی و تولید کند و محصولات خود را به کمپانی های سازنده ساعت بفروشد.

کمپانی های بسیاری همچون Bernhardt Watches و Kyboe و Citizen و بسیاری از کمپانی های دیگر از موتور اتوماتیک میوتا 8215 در ساخت ساعت های مچی خود استفاده می کنند. کمپانی میوتا موتورهای الکترونیکی بسیاری را تولید کرده که مختص ساعت های کوارتز هستند و بسیاری از کمپانی های سازنده ساعت می توانند در تولید ساعت های اورجینال و یا کپی هایی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند این دسته از موتورهای الکترونیکی را مورد استفاده قرار دهند.

کمپانی میوتا در سال 1959 در کشور ژاپن فعالیت خود را آغاز کرد و در ابتدای کار ساعت های لوکسی را طراحی و تولید می کرد. این کمپانی فعالیت رسمی خود را در سال 1960 شروع کرده و حدود سه سال بعد نام خود را به سیتیزن تغییر داد. این کمپانی در سال 1973 درخصوص موتورهای ساعت اقدام به تولید مگنت نمود و یک سال بعد نیز ساعت های الکترونیکی خود را تولید کرد. در سال 1976 میلادی کمپانی سیتیزن یا همان میوتای ژاپنی اقدام به تولید کریستال اوسیلاتار نمود و توانست ساعت هایی با طراحی زیبا و چشمگیر را راهی بازارهای جهانی کند.

در سال 1990 میلادی کمپانی Most Crown Industries فعالیت خود را آغاز کرده و یک سال بعد نام خود را به میوتا تغییر داد. یک سال پس از آن نیز این کمپانی تولید قطعات کاتود را برای لوله های کاتود آغاز نمود و در سال 1993 نیز کار تولید مگنت های صمغی و چسبنده را شروع کرد. این کمپانی در طول دوران فعالیت خود توانسته محصولات خارق العاده ای را تولید کند و در بین کمپانی های معتبر به شهرتی جهانی دست یابد. محصولات این کمپانی از محبوبیت بسیاری در بین افراد برخوردار است و به عنوان ساعت های با عملکرد مناسب شناخته می شوند.

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول