با برند ساعت کاسیو بیشتر آشنا شوید

کاشیو تادائو که شرکت کاسیو کامپیوتر را تاسیس کرده است در سال ۱۹۱۷میلادی در کشور ژاپن چشم به جهان گشود. بعد از زلزله ی بزرگی که در کانتو در سال ۱۹۲۳میلادی رخ داد، خانواده ی او به توکیو منتقل شدند. تادائو بعد از به پایان رسیدن تحصیلش در دبیرستان، مانند یک شاگرد کار خود را شروع کرد. صاحب کارخانه مهارت او را بررسی کرد و وی را تشویق به درس خواندن در کنار کارش کرد.

تادائو در بیشتر کارها مانند ساختن قابلمه ها، ماهی تابه ها و لامپ های ژنراتور دوچرخه مهارت بسیاری به دست آورده بود. خیلی سریع توانست معروف شود و قراردادهایی را برای انجام کارها دریافت کند. وی در سال۱۹۴۶ کسب و کار خود را در میتاکا توکیو تحت عنوان کاشیو سیساکوجو افتتاح کرد. در حقیقت برند کاسیو در این سال بود که رسما تاسیس شد و فعالیت خود را در عرصه تولید ماشین حساب، ادوات موسیقی و لوازم الکترونیکی شروع کرد.

در سال ۱۹۵۴میلادی مدل های زیادی از ماشین حساب های این برند وارد بازار شد و در سال۱۹۵۷ به عنوان نخستین ماشین حساب الکترونیکی ژاپنی ثبت شد. کاسیو در سال ۱۹۶۰ کار خود را گسترش داد و نمونه های جدید ماشین حساب که شامل TUC Compuwriter یک دستگاه نوشتاری الکترونیکی و ماشین حساب AL-1 که برای استفاده های حرفه ای می شد، وارد بازار شدند.

پس از تلاش های بسیاری که شد درنتیجه در سال ۱۹۶۵میلادی کاسیو توانست نخستین ماشین حساب رومیزی که از حافظه ی داخلی استفاده می کند، در فاصله کمتر از یک سال، به سایر کشورها فرستاده شد.

به همین ترتیب یکی بعداز دیگری، دفترهای برند کاسیو در کشورهای اروپایی و آمریکایی افتتاح شد و این برند به عنوان یکی از  معروف ترین برندها تبدیل شد. در نتیجه کاسیو در سال ۱۹۷۴میلادی اولین ساعت مچی دیجیتال خود را با نمایشگر تاریخ، سال و روز وارد بازار کرد.

به خاطر استقبال فراوانی که از اولین ساعت ها شد، کاسیو تصمیم گرفت تا فعالیتش را فراتر از آسیا ببرد و وارد بازار جهانی شود. رمز موقیت او در بازارهای جهانی،  متفاوت بودن آن با دیگر کشور های تولید ساعت بود و کاسیو موفق شد با ارائه اولین ساعت دیجیتال این موفقیت را از آن خود کند.

بر همین اساس کاسیو با تولید ساعت های مچی کوارتز، آنالوگ و دیجیتال معروف شد و به یکی از اولین و بزرگ ترین سازندگان ساعت در دنیا مبدل شد که تعداد زیادی از این ساعت ها می توانند ارتفاع، زمان کشورهای دیگر، درجه حرارت، GPS  و… را نشان دهند.

کاسیو توانست تکنولوژی Tough Solar، سنسورهای مینیاتوری، کنترل رادیویی و دیگر تکنولوژی های به روز شده را تولید و گسترش دهد. علاوه بر این با نو آوری های منحصر به فرد خود از ساعت های رایج مکانیکی، پا فراتر گذاشته و سیر تکاملی ساعت های آنالوگ را سرعت بخشیده است.

کاسیو در سال ۱۹۸۳میلادی توانست اولین مدل G-Shock را تولید و ارائه کند و آرزوی خود را بنا بر ضد ضربه بودن ساعت محقق نمود. به همین دلیل G-Shock انقلابی در صنعت تولید ساعت  به وجود آورد. بررسی های مخصوصی مانند سقوط آزاد، ارزش و مقاومت در مقابل آب بر روی این ساعت ها صورت گرفت و نتیجه آن ساعت های مقاومی است که امروزه وجود دارند.

این نوع ساعت ها در ورزش، صنایع نظامی و علمی دارای طرفداران بسیاری می باشد. نخستین ساعتG-Shock  ، مدل Dw-5000c بوده است. کاسیو علاوه بر این برای بازارهای محلی و کوچک تر نیز نمونه هایی را می سازد. مانند قبله نمایی که برای مسلمانان طراحی شده تاسر وقت و در سوی درست نماز بخوانند. درآمد این شرکت در سال۲۰۱۰ تقریبا ۴.۶۱۶میلیارد دلار  بوده است.

مراحل پیشرفت ساعت های جی شاک از زبان سازندگان

همانگونه که گفته شد، سایقه ی ساخت ساعت های جی شاک تقریبا مربوط به چهل سال پیش است. جی شاک ها به طور معمول در مقابل آن تا صد متر مقاومت داشتند، همچنین دارای یک باتری با عمری تقریبا ده سال می باشد، ولی این تمام چیزی نیست که در مورد آن می دانید.

نخستین جی شاک ها در آغاز دارای جنس بدنه ی مناسبی نبودند و در صورت افتادن بر روی زمین احتمال شکستن آن ها بسیار زیاد بود. همین مسئله موجب ساخت ساعت های با کیفیت تر در سال های بعد شد. سازنده ی ساعت های جی شاک گفته است در طی این چهل سال سعی های زیادی در خصوص ارتقاء کیفیت و ویژگی های جی شاک صورت گرفته است.

وی همچنین می گوید که روزی، در مکانی در یک فضای کارگاهی حضور داشتم و ساخت و ساز کارگران ساختمانی را تماشا می کردم و به فکر مشغول شدم، دیدم که هیچ کدام از کارگران در دست خود ساعت ندارند و با خود فکر کردن که ساعت مچی که برای این گونه محیط ها مناسب است باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ ممکن است به خاطر ضربه ها و ارتعاشات بسیاری که وجود دارد زیاد نمی توانند از ساعت استفاده کنند و همین باعث شد تا به تولید ساعت های با کیفیت تر فکر کنم که تمام قشرها بدون هیچ محدودیتی بتوانند ساعت مچی به دست کنند.

جالب است بدانید، در سال 1985میلادی برای آزمایش ساعت های مچی آن ها را از طبقه ی سوم ساختمانی به پایین می انداختند تا بتوانند مقاومت آن ها را مورد بررسی قرار دهند. ولی امروزه دستگاه های مخصوصی برای کمترل کیفیت و آزمایش ساعت ها وجود دارد.

همچنین در دومین سری جی شاک ها، مقاومت در برابر خاک را مد نظر قرار دادند، تا گرد و خاک راهی برای ورود به محفظه ی داخلی نداشته باشد و البته سریعا پس از آن به مقاومت در مقابل آب ومقاومت در محیط های خاص نیز مجهز شدند. برند کاسیو یکی از قدیمی ترین سازندگان ساعت دیجیتال بوده که امکانات بسیاری را برای اولین بار در ساعت های دیجیتال اختراع نمود نظیر اولین نرم افزار (صفحه نمایش حالات ماه) در سال 1989، نخستین نمایشگر هوشمند در سال 1991میلادی، دستگاه اندازه گیری فشار خون و ضربان قلب در سال 1991میلادی و اندازه گیری تناسب اندام (دستگاه اندازه گیری ضربان قلب و کالری در زمان پیاده روی، ورزش و…). در چند سال گذشته مدل Pro Trek به خط تولید G-Shock افزوده شد که نماسنج محیطی، فشار سنج و قطب نمای دیجیتالی داشت.

در حال حاضر ساعت های G-Shock کاسیو در سراسر دنیا از محبوبیت بالایی برخوردار است و طیف محصولات جی شاک به گونه ای توسعه پیدا کرده است که تا چندین سبک، رنگ بندی و اندازه یت حتی چند نمونه محدود را هم در بر بگیرد.

مروری بر ساعت های هوشمند کاسیو

در میانه های سال ۲۰۱۵میلادی کاسیو اعلام کرد که می خواهد به زودی نخستین ساعت هوشمند خود را ارائه دهد. ولی هیچ کس فکرش را نمی کرد که کاسیو این چنین ساعتی را با موفقیت عرضه کند و در بازار ساعت های هوشمند حرفی برای گفتن داشته باشد اما در نتیجه محقق شد و در مدتی کمتر از یک سال پس از انتشار این خبر، این برند شگفتی خود را رونمایی کرد. نخستین ساعت هوشمند از برند کاسیو با مدل WSD-F10 وارد بازار شد.

ساعت هوشمند کاسیو با برنامه ی اندروید سازگاری داشته و تم های گوناگونی برای نمایشگر آن در نظر گرفته شده است. این را نیز بدانید که نمایشگر این ساعت با کیفیت بسیار بالایی طراحی شده است و با توجه به نوع انتخاب شما می توانید حالت نمایش دیجیتالی یا آنالوگ آن به کار ببرید. همچنین ساعت هوشمند کاسیو از نظر دوام بسیار راضی کننده می باشد. کاسیو برای این ساعت از متریال های با استحکام استفاده کرده است، بدنه ی اصلی رزین بسیار با کیفیت و پشت صفحه از جنس استیل ضد زنگ است.

اندازه عرض ساعت هوشمند کاسیو تقریبا ۵۴میلی متر بوده، بنابراین برای کسانی که به صفحه های بزرگ علاقه دارند بسیار مناسب می باشد. البته دلیل بزرگ بودن بدنه به خاطر ابعاد باتری ساعت است. فراموش نکنید که در حال حاضر باتری ساعت های هوشمند ضعیف بوده و تولید کنندگان نیاز دارند که اندازه های بزرگ تر را به کار ببرند تا دست کم برای یک شبا نه روز کارایی داشته باشد.

ساعت هوشمند کاسیو با وجود ابعاد بزرگ، دارای وزن بسیار کمی می باشد که تقریبا ۹۳گرم است که زمان استفاده از آن بسیار لذت خواهید برد. البته این را نیز بدانید که بزرگ بودن آن هرگز احساس نمی شود، زیرا اتصال بند بر روی این ساعت ها به گونه ای قرار دارد گه به راحتی بر روی دست قرار می گیرد.

همینطور دارای اندازه طول ۶۱میلی متر و ضخامت ۱۵میلی متر است و از رنگ های مشکی، مشکی سبز، مشکی قرمز و مشکی نارنجی برای آن استفاده شده است. نمایشگر لمسی مناسب با کارایی راحت برای این ساعت ها در نظر گرفته شده است و برای انجام تنظیمات دکمه فیزیکی بر روی نمایشگر وجود ندارد و این امر به عنوان یکی از جذابیت های این ساعت به شمار می رود. برای رفتن به صفحه تنظیمات تنهاکافیست انگشت خود را به مدت ۷ ثانیه بر روی اسکرین صفحه قرار دهید. با این کار سریعا منو برای شما باز خواهد شد.

در کنار بدنه دکمه ای به نام Toolوجود دارد که با فشار دادن آن می توانید از قابلیت های ساعت استفاده کنید مانند قطب نما، ارتفاع سنج، میکروفون، فشار سنج، طلوع و غروب خورشید و… .خصوصیت قابل تحسین در این نوع ساعت ها مستقل بودن آن از گوشی می باشد و شما می توانید از بیشتر امکانات بدون نیاز به مراجعه و اتصال به گوشی بهره ببرید.

همچنین در کنار بدنه این ساعت دکمه ی دیگری به نام APP وجود دارد که این امکان را به شما می دهد که نرم افزارها و برنامه های لازم خود را بر روی آن نصب نمایید، به عنوان مثال آب و هوا و یا نقشه های خاص. این قابلیت بسیار موثر بوده و ممکن است تعداد زیادی از ساعت های هوشمند دیگر این قابلیت را نداشته باشد. همچنین در آینده قرار است آپدیت های این ساعت نیز وارد بازار شود و ساعت های تان را می توانید به روزرسانی کنید. این ساعت می تواند تا عمق ۵۰متر آب مقاومت کند و علاوه بر این در مقابل نور خورشید می توان به راحتی عددهای آن را خواند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول