با برند ساعت سیتیزن بیشتر آشنا شوید

فردی به نام کامه کی چی یامازاکی که یک جواهرساز بود در سال 1917میلادی تصمیم گرفت ساعت مچی با برند خودش تولید نماید. وی علاوه بر جواهر سازی به فروش ساعت نیز روی آورد و از این رو اطلاعات خوبی در خصوص ساختار ساعت های مچی داشت. به همین دلیل در آغاز موسسه پژوهشی ساعت شوکوشا را در سال 1918میلادی تاسیس کرد. این کمپانی در سال 1924میلادی توانست ساعت های جیبی با نام سیتیزن را تولید کند که از آن زمان نام برند ساعت ها به همین نام تغییر داده شد.

در حقیقت یامازاکی نخستین ساعت خود را با کمک روش مهندسی معکوس دیگر برندها تولید کرده بود. وی این ساعت را به فرماندار توکیو که فردی بسیار موثر بوده است اهدا کرد. فرماندار توکیو نیز نام شیمین به معنی شهروند را برای این ساعت انتخاب نمود. با انتخاب نام سیتیزن برای این ساعت قرار شد ساعت هایی که تولید می شود برای تمام قشرهای جامعه مناسب باشد.

بعد از گذشت سال ها، شرکت سیتیزن با ساخت ساعت هایی با موتورهای منحصر به فرد موفق شد وارد جمع شرکت های معروف ساعت سازی شود. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شد تا این برند موفق و ماندگار شود تولید ساعت هایی بسیار بادوام بود.

در ساعت های اکودرایو سیتیزن برای راه اندازی موتور ساعت از انرژی به وجود آمده از اصطکاک بین بند ساعت و دست استفاده می شود که به خاطر ایمن نبودن، تولید آن ها متوقف شد. یکی دیگر از مدل های این ساعت برای شارژ باتری از اختلاف دمای بدن و محیط استفاده می شد که این شیوه نیز کاربردی نبود.

پس از آن از باتری های مخصوصی استفاده شد که زیر صفحه ی ساعت قرار گرفتند و این امکان را داشتند که با انرژی خورشیدی مجددا شارژ شوند. این نمونه از بین ساعت های اکودرایو تنها مدلی بود که ماندگار شد. مدل خاص دیگری از این ساعت ها نیز وجود دارند که در کنار این باتری، موتور کوارتز نیز قرار گرفته است.

 یکی دیگر از مدل های ساعت کمپانی سیتیزن ساعت Skywalk A-T می باشد که از امکان تنظیم و کنترل رادیویی برخودار است، از این رو با توجه به موقعیت مکانی که در آن قرار می گیرید به فرکانس های رادیویی پاسخ می دهد و تنظیم می گردد. البته این قابلیت تنها در کشور ژاپن و قاره های آمریکا و اروپا قابل دسترس است. در حاصل این ساعت می تواند به غیر از نشان دادن ساعت محلی، زمانی که به مکان دیگری سفر می کنید، فرکانس های رادیویی به صورت خودکار دریافت و تنظیم می شوند و در کنار آن به طور همزمان ساعت مقصد را نیز نمایش می دهد. علاوه بر این یک نسل از ساعت های سیتیزن به این شکل هستند که به جای استفاده از باتری توسط نبض انسان شارژ شده و عمل می کنند.

در حال حاضر بسیاری از کمپانی های ساخت ساعت تکنولوژی تولید موتور را ندارند و باید موتور ساعت های خود را از سایر شرکت ها دریافت کنند. شرکت سیتیزن از این لحاظ یکی از برندهای پیشرو و صاحب امتیاز به شمار می رود که موتور ساعت تولید می نمایند. علاوه بر این سیتیزن در تولید قفل و بند ساعت نیز فعال می باشد.

از لحاظ قیمت نیز همانگونه که ذکر شد سیتیزن سعی بر این داشته است که ساعت هایی با قیمت های متنوع از 100 دلار گرفته تا 2000دلار با توجه به تکنولوژی که در تولید ساعت استفاده شده است عرضه کند. در بخشی از این کمپانی، ساعت های اسپرتی تولید می شوند که در مقایسه با ساعت های قدیمی تر، ساعت های به روزتری هستند. این مدل ساعت ها با برچسب هایی مانند Secret و Lighthouse ارائه می شوند.

به جز ساعت سیتیزن در عرصه تولید وسایل الکترونیکی کوچک مانند ماشین حساب، پرینترهای کامپیوتری و تلویزیون های کوچک نیز فعال است. علاوه بر این در سال 1990میلادی در تولید نوت بوک هایی با همین نام با کمپانی کامپک همکاری داشته است.

0 0 votes
امتیاز به این محصول