معرفی باریک ترین مدل های ساعت دنیا

در دنیای ساعت های امروزه مدل های بسیار باریکی وجود دارد که توسط افراد مورد استفاده قرار می گیرد. کمپانی ژژ لاکورتر توانسته در بین دیگر کمپانی های تولید کننده ساعت عنوان تولید باریک ترین ساعت را به خود اختصاص دهد. تا پیش از سال 2014 میلادی ساعت های سری آلتیپانو به عنوان باریک ترین ساعت در جهان معرفی می شدند اما در حال حاضر کمپانی ژژ لاکورنر توانسته این عنوان را برای خود به دست بیاورد. ساعت های سری آلتیپانو در مجموعه ساعت های مکانیکی قرار داشتند و ضخامت درنظر گرفته شده برای آن ها تنها 3.65 میلی متر است.

قیمتی که برای ساعت های سری آلتیپانو تعیین شده باتوجه به جنسی که در ساخت بدنه آن ها به کار رفته و تزئینات که به طور معمول از برلیان بودند در حدود 14 هزار تا 91 هزار دلار بود. درحال حاضر کمپانی ژژلاکورتر اقدام به تولید و ارائه ساعتی کرده کهه ضخامت درنظر گرفته شده برای آن 3.60 میلی متر است. ساعت طراحی شده ژژلاکورتر با قیمت 58500 دلار برای مدلی که در ساخت بدنه آن از طلای صورتی استفاده شده در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. مدلی که از برلیان در بدنه آن استفاده شده با قیمت 72500 دلار عرضه شده و قیمت تعیین شده برای مدلی با بدنه ای از طلای سفید حدود 61000 دلار است. ساعتی که بدنه آن طلای سفید بوده و از برلیان برای تزئینات آن استفاده شده با قیمت 75000 دلار عرضه شده است.

در حال حاضر کمپانی های بسیاری اقدام به تولید ساعت های باریک کرده اند و این مسئله موجب شده تا کاربران و علاقه مندان به استفاده از ساعت های مچی بتوانند مدل مناسبی را برای خود انتخاب کنند. در ادامه برخی از ساعت های باریکی را که در جهان وجود دارد معرفی خواهیم کرد تا علاقه مندان بتوانند گزینه مناسبی را انتخاب کنند.

ژاگر لکولتره هیبریس مکانیکا11

ساعت ژاگر لکولتره هیبریس مکانیکا 11 در بین ساعت های باریک جهان توانسته جایگاه بالایی را به خود اختصاص دهند بلکه به عنوان یکی از باریک ترین دقیقه شمارهای جهان شناخته شود. در این ساعت ویژه و منحصربفرد از یک توربیلن معلق و کوک اتوماتیک استفاده شده که به همراه موتور بسیار پیچیده ای با ضخامت 4.8 میلی متری در این ساعت باریک قرار گرفته است. بدنه درنظر گرفته شده برای این ساعت بدنه هیبریس مکانیکا 11 حدود 41 میلی متر پهنا بوده و قطر آن نیز حدود 7.6 میلیمتر تعیین شده و موجب شده تا به عنوان یکی از ساعت های باریک معرفی شود.

ساعت واچرون کنستانتین پتریمونی کانتمپورین

ساعت واچرون کنستانتین در مقایسه با ساعت دیگر دارای بدنه ای ضخیم تر بوده و ضخامت آن حدود 8.09 میلیمتر است که موتور دقیقه شماری را در خود جای داده که باریکی آن بسیار جزئی بوده و تنها حدود 3.9 میلی متر است. این مدل از ساعت های باریک دارای یک کوک دستی بوده و می تواند با استفاده از ذخیره سازی که در آن تعبیه شده به مدت 65 ساعت انرژی را ذخیره کند. موتور درنظر گرفته شده به عنوان یک بخش ضربه ی معلق شناخته می شود و می تواند صدای سیستم تکرارشونده موجود را سنجیده و کنترل نماید. این عمل باعث می شود تا صدایی که به همراه تیک تیک ساعت به گوش می رسد کاهش پیدا کند. قیمت درنظر گرفته شده برای این ساعت درخصوص مدلی که دارای بدنه مسی است 369300 دلار است و متقاضیان می توانند ساعتی با این قیمت را خریداری کنند.

ساعت پیاژت آلتیپلانو 900

برند پیاژه چندین سال است تحت عنوان یکی از کمپانی های سازنده ساعت های باریک در جهان فعالیت می کند و درحال حاضر نیز توانسته ساعت باریکی را معرفی کند. ساعت پیاژت آلتیپلانو 900 به عنوان یکی از باریک ترین ساعت های جهان معرفی می شود و از موتور مکانیکی در آن استفاده شده و ضخامت درنظر گرفته شده برای بدنه آن تنها 3.65 میلی متر است. طراحی این مدل از ساعت های پیاژه به گونه ای است که قسمت داخلی بدنه آن به عنوان صفحه اصلی کار می کند و قطر درنظر گرفته شده برای آن حدود 38 میلی متر است. این مدل از ساعت های پیاژه با بدنه مسی قیمتی در حدود 200 دلار را دارا بوده و جنس طلا سفید آن ها با قیمت 800 دلار در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

ساعت بریگوئت کلاسیک اتوماتیک 5377

یکی دیگر از کمپانی های فعال در عرصه ساخت ساعت های باریک بریگوئت است که در زمینه توربیلون توانسته مدل های جدید و جالبی را ارائه دهد. این کمپانی توانسته ساعت توربیلون کلاسیک خود را ارائه دهد که دارای طراحی بسیار باریکی است و می تواند در بین باریک ترین ساعت های جهان جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهد. قطر درنظر گرفته شده برای این ساعت حدود 7 میلی متر است و موتور درنظر گرفته شده برای آن حدود 3 میلی متر قطر دارد. موتور به کار رفته در این ساعت می تواند حدود 90 ساعت انرژی را در خود ذخیره کند و کوک به کار رفته در آن نیز از جنس پلاتین است. یکی دیگر از قابلیت های درنظر گرفته شده برای این ساعت کوک اتوماتیکی است که وجود دارد و موجب می شود ساعت بتواند کارایی بسیار بالایی را از خود نشان دهد.

ساعت آرنولد و پسر

یکی دیگر از ساعت های باریک جهان تحت عنوان آرنولد و پسر شناخته می شود و توانسته مورد توجه افراد بسیاری قرار بگیرد. موتور به کار رفته در این ساعت بسیار باریک بوده و طبق ادعای سازنده موتور این ساعت به عنوان یکی از باریک ترین موتورهای جهان شناخته می شود. بدنه استفاده شده برای این مدل ساعت به رنگ های مسی و پلادیم عرضه می شود و قطر درنظر گرفته شده برای آن حدود 8. 34 میلی متر بوده و پهنای آن حدود 42 میلی متر است.

موتور معلقی که در ساعت آرنولد و پسر به کار رفته حدود 2.97 میلی متر قطر دارد و دارای ذخیره سازی است که می تواند حدود 90 ساعت انرژی را ذخیره کند. این ساعت نیز به عنوان یکی از باریک ترین ساعت های جهان شناخته می شود و می تواند مورد توجهات بسیار قرار بگیرد. این ساعت زیبا قادر است عملکرد خوبی را در اختیار کاربر قرار دهد و به عنوان یکی از ابزار ایجاد جذابیت شناخته می شود.

0 0 votes
امتیاز به این محصول