طراحی های نوآورانه برای ساعت های دیواری

علیرغم اینکه درحال حاضر افراد با نگاه کردن به صفحه تلفن همراه خود می­ توانند از زمان دقیق باخبر شوند اما ساعت های مخنلف هنوز هم طرفداران خود را دارند. با وجود اینکه طرح های مختلفی برای ساعت ها به وجود آمده اما آن ها توانسته اند جایگاه خود را با قدرت در بین افراد حفظ کنند.  همین موضوع موجب شده تا طرح های خلاقانه و جذابی در دنیای ساعت ها وارد شود و ساعت های دیواری در این بین تحولات عظیمی پیدا کرده اند.

اغلب اشخاص ساعت را وسیله ای برای نمایش دادن زمان به شمار می آورند اما برخی مواقع می توان با کمی خلاقیت طرحی نوآورانه و جذاب را به ساعت های دیواری بخشید. استفاده از ساعت های دیواری با طراحی خاص باعث می شود دکوراسیون فضای درنظر گرفته برای آن نیز متفاوت و زیبا به نظر برسد و حال و هوای بهتری را به محیط زندگی افراد ببخشد. طی سال های اخیر ساعت های دیواری دچار تغییرات بسیاری شده اند که در ادامه برخی از این طرح های خلاقانه و نوآورانه را معرفی خواهیم کرد.

ساعت های دیواری چوبی

استفاده از چوب برای ساخت ساعت های دیواری که علاوه بر کاربری بودن می تواند طرحی ساده و در عین حال مینیمال را در منزل به نمایش بگذارد. در تولید ساعت های چوبی اغلب از قطعات چوبی و قدیمی استفاده می شود که مرمت شده و به شکل های هندسی مختلفی در ساخت ساعت دیواری به کار می روند. رنگ آمیزی ساعت های چوبی باعث می شود تا نمای جدیدی پیدا کرده و در عین زیبایی و مدرن بودن حالت کلاسیک خود را نیز حفظ کنند.

از دیگر طرح هایی که درخصوص ساعت های دیواری چوبی به کار گرفته می شود تخته هایی هستند که از چوب درخت غان بوده و با استفاده از لیزر برش های دقیقی بر روی آن ها ایجاد شده است. گاهی ساعت های دیواری به شکا لانه زنبور عسل طراحی می شوند و نمایی زیبا و جذاب را به محل زندگی افراد می بخشند. گاهی اوقات نیز از چوب های بازیافتی استفاده شده و نوارهای باریکی از آن ها را تولید و در ساخت ساعت دیواری جدید به کار می برند. این نوارها در رنگ ها و بافت های مختلفی بوده و می توان ابعاد متنوعی از آن ها را به صورت خلاقانه ای در کنار یکدیگر قرار داد. محصولی که در انتها ساخته می شود در عین سادگی بسیار مدرن بوده و از نظر ظاهری حالت روستایی را به ساعت می بخشد و برای افرادی که به این سبک ها و طرح ها علاقه دارند گزینه ای ایده آل محسوب می شود.

گاهی اوقات نیز با استفاده از برش های پیچیده چوب می توان طرحی را خلق کرد که بسیار چشمگیر بوده و می تواند اشکال هندسی را در ساعت به زیبایی نشان دهد. ادغام زاویه و انحناهایی که از ظرافت خاصی برخوردار هستند باعث می شود تا ساعت دیواری موردنظر طرحی جذاب و گیرا داشته باشد و نظر هر فردی با سلیقه و عقاید مختلف را به خود جلب کند. بررخی از ساعت های چوبی نیز دارای رنگ و طرح بسیار شادی بوده و حالت سرگرم کننده ای دارند. در حال حاضر ساعت های چوبی مختلفی وجود دارد که از رنگ های شادی به همراه هنر پاپ آرت در آن ها استفاده شده و می توانند در عین مدرن بودن جلوه ای خاص به محیط پیرامون خود بدهند.

در برخی از ساعت های دیواری چوبی قطعات آن به صورت مجزا مورد استفاده قرار گرفته و موجب ایجاد آثار هنری جالبی شده اند. زاویه های مختلفی که با استفاده از چوب در ساعت دیواری می توان دید آن را به ساعتی خاص و مدرن تبدیل کرده است. در حال حاضر ساعت های دیواری در طرح ها و اندازه های مختلفی تولید می شوند که هر فردی باتوجه به فضای موردنظر خود می تواند مدل مناسبی را خریداری کند. اغلب ساعت های دیواری دارای طراحی ساده و مینیمالی هستند که باعث می شود حالت امروزی داشته و در عین حال سادگی گذشته خود را نیز حفظ کرده باشند. از دیگر مواردی که به ساعت های دیواری روح داده و باعث می شود جالب تر به نظر برسند قاب و عقربه های مناسب است. اغلب ساعت های دیواری که از جنس چوب هستند دارای صفحه ای ساده بوده و از قابی رنگی برای تکمیل آن استفاده می شود که می تواند حالتی زیبا و چشمگیر را به وجود بیاورد. برخی از ساعت های دیواری نیز دارای قاب ساده بوده اما از صفحه ای رنگی برخوردار هستند که این تضاد رنگی خود حالتی زیبا و چشم نواز را برای ساعت به وجود می آورد.

ساعت های سه بعدی

علاوه بر ساعت های چوبی که دارای طراحی خلاقانه ای هستند ساعت های دیواری دیگری نیز طراحی شده اند که می توانند نوآوری در عرصه ساعت سازی را متحول کرده و نظر افراد بسیاری را به خود جلب کنند. یکی از ساعت های دیواری مطرحی که در حال حاضر وجود دارد توسط سابرینا رسی طراح مشهور ایتالیایی طراحی شده است. رسی در صحبت های اخیر خود عنوان کرده طراحی ساعت جدید او مختص اشخاصی است که نمی توانند عقربه های ساعت را به خوبی دیده و زمان را درست اعلام کنند. در طراحی این ساعت از صفحه ای ثابت در کنار یک صفحه متحرک استفاده شده و طرحی جدید را به نمایش گذاشته است. قیمتی که برای این ساعت دیواری جدید تعیین شده حدود 76 یورو است که در مقایسه با دیگر ساعت های دیواری قیمت بالایی محسوب می شود.

ساعت های سه بعدی جدیدی نیز طراحی و روانه بازار شده اند که توانسته اند توجهات بسیاری را به خود جلب کرده و عملکرد خوبی را از خود نشان دهند. در طراحی ساعت دیواری سه بعدی به گونه ای عمل شده که کمترین زاویه دید خارج شده از حالت مستقیم باعث می شود فرد در دیدن عددهای ساعت دچار خطا شده و به خوبی قادر به دیدن اعداد نخواهد بود. این امر به دلیل استفاده از دایره هایی است که در حالت نامنظمی قرار دارند و موجب تشکیل عددهای ساعت شده اند. ساعت سه بعدی موردنظر به دلیل لوکس بودن و طراحی خلاقانه ای که دارد بسیار گران قیمت بوده و مبلغ 247 دلار برای آن درنظر گرفته شده است.

 

 

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول