ساعت هایبرید چیست؟

ساعت های هایبرید متشکل از ساعت های مکانیکی و ساعت های هوشمند هستند و می­ توان گفت افزودن برخی از ویژگی های هوشمند به ساعت های معمولی موجب به وجود آمدن ساعت های هیبریدی شده است. ساعت های هیبریدی فاقد صفحه نمایش لمسی هستند و نیازی به شارژ هر روزه ندارند. این ساعت ها شباهت بسیار زیادی به ساعت های معمولی دارند و می توانند در عین حال فناوری نوین را به نمایش بگذارند.

ساعت های هیبریدی کارایی بسیاری دارند و می توانند قدم های افراد را دنبال کرده و میزان فعالیت روزانه آن ها را اطلاع دهند. البته افرادی که تمایل دارند از میزان فعالیتی که در طول روز دارند اطلاع پیدا کنند باید اپلیکیشن مناسب با ساعت خود را دریافت و نصب کنند. برخی از ساعت های هایبریدی می توانند میزان خواب کاربران را سنجیده و وضعیت کمبود و یا زیادی خواب را نشان دهند. البته برخی از افراد تمایل دارند تنها در طول روز از ساعت های هیبریدی استفاده کرده و در طول شب آن را دربیاورند.

ساعت های هیبریدی دارای ویبره هستند که از این طریق می توانند هشدارهای لازم را به اطلاع کاربران برسانند.البته کاربران باید درنظر داشته باشند این عملکرد ساعت در مدل های متنوع آن متفاوت بوده و هریک از انواع آن به گونه ای خاص هشدارهای لازم را به اطلاع کاربران می رسانند. ساعت های هیبریدی فاقد صفحه نمایش لمسی بوده و این موضوع سبب می شود تا در زمینه ذخیره انرژی نیز عملکرد بهتری داشته باشند. زمانی که قرار است ساعت هیبریدی با گوشی هوشمندی از طریق بلوتوث جفت شود انرژی بسیار کمی از آن مصرف شده و می تواند بهترین عملکرد را با مصرف کم انرژی نشان دهد.

ساعت های هیبریدی برای کارایی داشتن از باتری های سکه ای استفاده می کنند و کاربران نیازی به شارژ روزانه آن ها نخواهند داشت. باتری سکه ای که در ساعت های هیبریدی به کار گرفته می شود می تواند به مدت 6 ماه کار کرده و کاربران می توانند پس از اتمام طول عمر باتری به راحتی آن را تعویض کنند. علاقه مندان به ساعت های معمولی و سنتی می توانند از ساعت های هیبریدی نیز استفاده کنند چراکه طرح و ظاهر آن شباهت بسیار زیادی به ساعت های معمولی دارد. مزایایی که در ساعت های مکانیکی وجود دارد در ساعت های هیبریدی نیز حفظ شده و این امر باعث می شود تا بتوانند کارایی ساعت های قدیمی را داشته باشند.

برخی افراد تمایل دارند در عین داشتن ساعتی با ظاهر سنتی از امکانات ساعت های هوشمند نیز بهره مند شوند. ساعت های هیبریدی می توانند این قابلیت را برای افراد فراهم کرده و موجب جلب رضایت آن ها شوند. افرادی که علاقه دارند از وضعیت جسمی خود نیز باخبر شوند می توانند اپلیکیشن مناسبی را با ساعت هیبریدی خود هماهنگ کرده و نسبت به وضعیت سلامتی خود مطلع شوند. ساعت های هیبریدی به دلیل داشتن قابلیت ضدآبی بهترین گزینه برای استفاده در روزهای بارانی شناخته می شوند و علاوه بر کارایی بالایی که دارند ظاهر زیبایی را نیز برای افراد به وجود می آورند.

یکی دیگر از قابلیت هایی که ساعت های هیبریدی دارند این است که قابلیت هماهنگی با گوشی های اندرویدی و آی او اس را داشته و می توان با استفاده از اپلیکیشن متناسب با آن از امکاناتی که وجود دارد استفاده کرد. ساعت های هیبریدی قابلیت ضدآبی داشته و این مسئله موجب شده در بین افراد طرفداران بسیار زیادی داشته باشند. بندی که در ساعت های هیبریدی به کار رفته این قابلیت را دارد که به اندازه مچ دست تنظیم شود و به دلیل اینکه از پیچیدگی های به کار رفته در ساعت های هوشمند خبری نیست قیمت ساعت های هیبریدی نیز بسیار کمتر است.

کمپانی فسیل به عنوان یکی از شرکت هایی شناخته می شود که در عرصه طراحی و مد در کشور آمریکا فعالیت های بسیار زیادی داشته و با برندهای مختلفی مشارکت داشته است. کمپانی فسیل در عرصه تولید ساعت های هیبریدی نیز توانسته به توسعه چشمگیری دست پیدا کند و ساعت های زیبا و پرکاربردی را ساخته است. ساعت های هیبریدی تولید شده توسط کمپانی فسیل از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به ساعت های معمولی دارند اما درعین حال از قابلیت ساعت های هوشمند نیز بهره مند هستند. ساعت های هیبریدی Diesel، Kate Spade و Emporio Armani به عنوان سه محصول تولید شده کمپانی فسیل هستند که توانسته اند طرفداران بسیاری را پیدا کنند.

سه ساعت هیبریدی تولید شده توسط کمپانی فسیل قابلیت هماهنگی با سیستم عامل اندروید و آی او اس را دارند و هریک از آن ها دارای برنامه های مختص به خود نیز هستند. در طراحی این ساعت های هیبریدی از کلیدهایی استفاده شده که موجب می شود کاربران بتوانند از آن به عنوان یک ساعت هوشمند استفاده نمایند. انرژی لازم برای کارکرد ساعت های هیبریدی توسط باتری سکه ای تامین می شود که تامدت زمان 6 ماه می تواند کارایی خود را حفظ کند.

کمپانی فسیل در طراحی ساعت های هیبریدی تنوع رنگی بالایی را درنظر گرفته است که موجب می شود هر فردی با هرسلیقه ای بتواند مدل مناسبی را انتخاب و استفاده کند. فسیل در خصوص ساعت هیبریدی کیت اسپید از دستبندهای چرمی استفاده کرده که به رنگ های رزگلد و نقره ای و یا طلایی به همراه سیاه و خاکستری دیده می شود. در طراحی ساعت هیبریدی دیزل نیز از قابی استفاده کرده که خاصیت ضد زنگی داشته و دستبندهای چرمی آن دارای تنوع رنگی بالایی هستند. این کمپانی آمریکایی در خصوص ساعت هیبریدی مدل امپریو آرمانی خود نیز طرح خاصی را مدنظر قرار داده و فلز و چرم را به صورت زیبایی در کنار یکدیگر طراحی کرده است.

ساعت های هیبریدی طراحی شده در مقایسه با دیگر ساعت هایی که در بازار وجود دارد از قیمت کمتری برخوردار هستند. کمپانی فسیل در مورد ساعت های دیزل و آرمانی هنوز قیمت مشخصی را عنوان نکرده اما در خصوص ساعت هیبریدی مدل کیت اسپید علاقه مندان می توانند با پرداخت مبلغ 250 دلار این ساعت را خریداری کنند. ساعت های هیبریدی باتوجه به کارایی بالایی که دارند می توانند در موارد بسیاری مورد استفاده قرار بگیرند و این مسئله در فروش آن ها نیز تاثیر مستقیمی داشته است.

0 0 votes
امتیاز به این محصول