ساعت مچی بندی بخریم یا فلزی؟

افرادی که قصد خرید یک ساعت مچی را دارند باید در انتخاب خود به نوع ساعت و جنس آن توجه کافی داشته باشند. اگر تمایل دارید ساعت مچی خریداری شده دارای صفحه نمایش و بند فلزی باشد ساعت ­هایی که دارای بند چرمی هستند گزینه خوبی نخواهند بود. افرادی که علاقه­ مند به انتخاب ساعت مچی هستند می توانند انواع مختلفی را با بند فلزی و یا چرمی در نظر بگیرند. انتخاب یک ساعت مچی رسمی و شیک می تواند در افزایش جذابیت استایل کاری تاثیر بسیار زیادی داشته باشد اما ساعتی که حالت اسپرت دارد برای استفاده در طول روز بهترین گزینه به شمار می رود.

ساعت هایی که دارای بند فلزی هستند می توانند با تیپی که افراد زده اند هماهنگی بالایی داشته باشند. مردانی که تمایل دارند از ساعت مچی فلزی استفاده کنند باید از اکسسوری ها و زیورآلاتی استفاده کنند که با ساعت مچی آن ها ترکیب زیبایی را به وجود بیاورد. از آنجایی که به راحتی می توان اکسسوری هایی همچون قلاب کمربند و دکمه سرآستین را تعویض کرد بنابراین ایجاد هماهنگی بین آن ها و ساعت بند فلزی به سادگی امکان پذیر خواهد بود.

درخصوص ساعت های مچی چرمی نیز می توان همین قاعده را درنظر گرفت. به معنای ساده تر افرادی که تمایل دارند از ساعت هایی با بند چرمی استفاده کنند باید آن را با دیگر اکسسوری­ های به کار رفته در استایل خود همچون مربند و کفش چرمی ست کنند. البته افراد باید توجه داشته باشند که ایجاد هماهنگی بین ساعتی با بند چرمی قهوه ای و کفش و کمربند مشکی اشتباه بوده و باید در ترکیب رنگی نیز با یکدیگر هماهنگ باشند. البته در حال حاضر ساعت­ های مچی بسیاری طراحی شده اند که می توان بند آن ها را تعویض کرد و استایلی جذاب را به وجود آورد.

ساعت مچی با بند چرمی

بسیاری از افراد تمایل دارند از ساعت های مچی با بند چرمی استفاده کنند؛ در این حالت باید نکاتی را در نظر داشته باشند که باعث می شود استایلی جذاب و بینظیر را برای خود به وجود بیاورند. ساعت هایی که دارای بند چرمی هستند باید با کمربند و کفش چرمی ست شوند. افرادی که علاقه مند به استفاده از کفش هایی با رنگ های متنوع هستند بهتر است ساعت هایی را انتخاب کنند که بند آن قابل تعویض است. این مدل از ساعت ها موجب می شود تا افراد بتوانند در انتخاب خود گزینه های متعددی را درنظر بگیرند و استایل مختلفی را به وجود بیاورند. ساعت های بند چرمی که انتخاب می شوند باید با چرم هایی که در ظاهر شما مورد استفاده قرار می گیرند هماهنگی کامل را داشته باشند. چنانچه از رنگ هایی که در یک خانواده مشترک قرار دارند استفاده کنید می تواند در ایجاد جذابیت ظاهری شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

ساعت هایی که دارای بند فلزی هستند در مقایسه با ساعت هایی با بند چرمی ساده تر می توانند با لباس هایی که مورد استفاده قرار می گرد هماهنگ و ست شوند. اگر فردی تمایل داشته باشد تا استایلی رسمی و شیک برای خود ایجاد کند بهتر است به سراغ انتخاب ساعت هایی با بند چرمی بروند. ساعت هایی که دارای بند چرمی هستند برای ایجاد استایل نیمه رسمی نیز کارایی بالایی دارند. این مدل از ساعت ها در مقایسه با ساعت های بند فلزی به عنوان یک انتخاب هوشمندانه شناخته می شود. برخی افراد تمایل دارند استایلی قدرتمندانه برای خود به وجود بیاورند که در این حالت می توانند از ساعت های مچی با بند فلزی استفاده کنند. بندهای چرمی که در ساعت های مچی به کار می رود موجب می شود تا استایلی شیک و پیچیده برای افراد به وجود بیاید.

نگهداری از ساعت های مچی با بند فلزی

گاهی اوقات پیش می آید که ساعت های با بند فلزی دچار زنگ زدگی می شوند در این حالت بهتر از از مواد شوینده خنثی که با کمی آب مخلوط شده است استفاده کرده و بند فلزی ساعت را با آن شستشو داد. چنانچه میزان زنگ زدگی زیاد باشد بهتر است از یک مسواک استفاده کرده و شکاف هایی که دچار زنگ زدگی شده اند را با استفاده از آن پاک کرد. ساعت های مچی که ضدآب نیستن بهتر است با استفاده از پلاستیک بسته بندی که در اغلب آشپزخانه ها وجود دارد بست تا آب به داخل آن نفوذ نکند. پس از تمیز کردن بند فلزی ساعت که دچار زنگ زدگی شده اند باید با استفاده از حوله به طور کامل خشک شوند.

افرادی که در هنگام استفاده از ساعت مچی عرق می کنند باید ساعت خود را با استفاده از حوله و یا دستمال خشک کرده و مجددا استفاده کنند. هنگامی که ساعت مچی را از دست خارج می کنید بهتر است آن را در محل مناسبی قرار دهند که تهویه هوا نیز به خوبی انجام شود. در هنگام تعریق بند ساعت در صورتی که چرمی باشد باید کمی شل شود تا آسیبی به دست نزند. یکی دیگر از راه های نگهداری از ساعت های مچی این است که مدت زمان طولانی در برابر نور آفتاب قرار نگیرد. قرار گیری در برابر نورخورشید به مدت طولانی موجب می شود تا رنگ و فرم ساعت تغییر پیدا کند.

زمانی که بند ساعت دچار ترک و یا خرابی شود باید آن را تعویض کرده و بند جدیدی را جایگزین آن نمود. گاهی اوقات پیش می آید که برخی از بندهای به کار رفته در ساعت های مچی در برابر نور آفتاب دچار آسیب و لکه شوند و یا رنگ اجسام دیگر را به خود جذب کنند. این دسته از بندهای ساعت به نام بندهای پلی اورتان شناخته می شوند که حالت نیمه شفافی دارند. این مدل از بندها دارای سوراخ های بسیاری بر روی خود هستند که به سادگی موجب جذب لکه و رنگ دیگر اجسام به آن می شود.

بندهایی که از جنس پلی اورتان هستند درمقایسه با بندهای چرمی و یا فلزی به سختی پاک می شوند. درصورت مشاهده این وضعیت باید بند ساعت تعویض شود و بند جدیدی به جای آن قرار داده شود. لکه های بسیاری همچون لکه روغنی وجود دارند که به سادگی نمی توان آن ها را از بین برد بنابراین بهتر است بندهایی که دچار این معضل شده اند با بند جدید تعویض کرد.

0 0 votes
امتیاز به این محصول