ساعت اسکلتون یا قلب باز چیست؟

ساعت های اسکلتون به آن دسته از ساعت هایی گفته می شود که بخش پشتی و یا جلویی آن ها باز بوده و افراد می توانند کلیه قطعات و چگونگی کارکرد آن ها را ببینند. اغلب ساعت هایی که تحت عنوان اسکلتون و یا قلب باز شناخته می شوند این قابلیت را دارند که به صورت اتوماتیک عمل کرده و نیازی به باتری ندارند. ساعت هایی که حالت اتوماتیک دارند می توان به دو روش آن ها را کوک کرد.

درواقع می توان گفت ساعت های اسکلتون دارای طراحی بازی هستند که موتور و دیگر اجزای تشکیل دهنده ساعت قابل مشاهده می باشد. درحال حاضر کمپانی های بسیاری اقدام به تولید ساعت های قلب باز کرده اند که در این بین می توان به شرکت ساعت سازی پتک فیلیپ اشاره کرد. این شرکت توانسته در رقابت با دیگر کمپانی های سازنده ساعت عملکرد بهتری را از خود نشان دهد و از نوآوری های خیره کننده ای استفاده کرده است.

در روش اول سر کوک را در جهت حرکت عقربه های ساعت می چرخانند و ساعت کارکرد خود را آغاز می کند. در روش دوم ساعت های اتوماتیک به وسیله حرکت دست می توانند کوک شده و کارایی خود را آغاز کنند. البته در این روش ساعت باید در دست باشد تا حرکتت دست موجب کارکرد آن شود. ساعت های قلب باز یا اسکلتون دارای انواع مختلفی هستند و برخی از آن ها تحت عنوان ساعت های نبضی معرفی می شوند. این دسته از ساعت های قلب باز با استفاده از حرکت آرام دست نیز کوک شده و می توانند کارکرد خود را آغاز کنند.

اشخاصی که تمایل دارند ساعت اسکلتون با عملکرد طولانی داشته باشند تنها باید بر روی عملکرد ساعت خود توجه داشته باشند. ساعت هایی که دارای کیفیت بالا هستند می توانند عملکرد خوب و دقیقی داشته و مدت زمان بیشتری کارکرد داشته باشند. طراحی ساعت های قلب باز یا اسکلتون به گونه ای است که از ظرافت و دقت بسیاری برخوردار است. اشخاصی که ساعت مچی قلب بازی را خریداری کرده اند باید نسبت به نگهداری از آن دقت و توجه بیشتری داشته باشند. علت این مسئله باز بودن طراحی و ظرافتی است که در طراحی آن به کار رفته و باعث می شود در مقایسه با دیگر ساعت های معمولی نیاز به مراقبت بیشتری داشته باشند. افراد متقاضی بهتر است در انتخاب ساعت قلب باز دقت بیشتری داشته باشند و چنانچه تمایل دارند ساعتی را برای استفاده در طول روز و انجام کارهای روزانه خریداری کنند ساعت های قلب باز گزینه مناسبی به شمار نمی رود.

این افراد بهتر است به سراغ استفاده از ساعت های معمولی تر بروند چراکه این مدل از ساعت ها می توانند کارایی بالاتری داشته و نیاز به توجه و دقت کمتری دارند. طراحی ساعت های قلب باز باعث می شود برای مواقع رسمی تر به کار گرفته شوند و اشخاصی که به انجام کارهای مختلف در روز می پردازند نمی توانند از ساعت های قلب باز در هرموقعیتی استفاده کنند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول