راه های تشخیص پولاریزه بودن عینک دودی

عینک دودی یکی از مهم­ترین اکسسوری هایی است که اغلب افراد در طول روز استفاده می کنند. اطمینان از اصل بودن عینک دودی موجب می شود چشم در برابر اشعه های مضر آفتاب آسیبی نبیند. البته تشخیص اصلی بودن عینک کار چندان ساده ای نبوده و باید به موارد بسیاری توجه داشت. در ادامه چند روش را عنوان می­کنیم که پولاریزه بودن عینک دودی را نشان می دهد.

یکی از مهم ترین وظایفی که عینک های دودی برعهده دارند حفاظت از چشم در برابر اشعه های مضر خورشید است. چنانچه فرد در هنگام خرید عینک دودی به پولاریزه بودن آن توجه کافی نداشته باشند آسیب بسیار زیادی را به چشم وارد خواهند کرد. بنابراین پولاریزه بودن عینک دودی به عنوان یک امر مهم در هنگام خرید محسوب شده و باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشت.

مقاومت بالا عینک پولاریزه در برابر اشعه های مضر خورشید

اشعه ماوراءبنفش به عنوان یکی از اشعه های مضر خورشید شناخته می شود که می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به چشم وارد کند. این اشعه مضر دو طیف UVB و UVA را منتشر می کند. اشعه UVB قابلیت عبور از لایه های جوی را داشته و بیشترین آسیب را به پوست و چشم انسان وارد می کند. چشم انسان نباید به مدت طولانی و به صورت مداوم با اشعه UVB در ارتباط باشد چراکه آسیب های ایجاد شده غیرقابل جبران خواهد بود. عینک دودی پولاریزه خوب می تواند این اشعه های مضر را دفع کرده و مانع از آسیب دیدن چشم شود. عدسی عینک دودی باید این قابلیت را داشته باشد که میزان بیشتری از اشعه های مضر را جذب کند در این صورت می توان گفت عینک دودی پولاریزه بوده و محافظ خوبی برای چشم است.

نبوده شماره سریال نشان دهنده پولاریزه نبودن عینک دودی است

عینک دودی پولاریزه درصورتی که اصلی باشد دارای شماره سریال خواهد بود. اگر عینک دودی شماره سریال داشته باشد افراد می توانند به وب سایت کمپانی تولید کننده آن مراجعه کنند. عینک های دودی که پولاریزه نیستند از شماره سریال تقلبی بر روی آن­ها استفاده شده است. این عینک های دودی می­توانند بیشترین آسیب را به چشم وارد کنند بنابراین باید به اصالت عینک دودی نیز توجه کافی داشت.

انتخاب فریم مناسب درخصوص عینک های آفتابی پولاریزه

پولاریزه بودن عینک آفتابی موجب می شود چشم از قرارگیری در برابر اشعه های مضر آفتاب ایمن باشد. درحال حاضر کمپانی های بسیاری اقدام به تولید عینک های دودی پولاریزه کرده اند که برخی از این کمپانی ها شناخته شده هستند. اغلب عینک های دودی پولاریزه دارای فریم مناسبی هستند و به هیچ عنوان درخصوص این مدل از عینک ها از فریم پلاستیکی بی کیفیت استفاده نمی شود. عینک های دودی باکیفیت دارای طراحی ظریف و در عین حال مقاومی هستند و افرادی که تمایل دارند عینک دودی باکیفیتی را خریداری کنند باید به این مسئله نیز توجه کافی داشته باشند.

عینک های پولاریزه ای که بر روی فریم آن ها نقطه و سابیدگی و یا هرگونه خطی وجود داشته باشد نشان دهنده بیکیفیتی فریم عینک است. این امر نشان می دهد عینک آفتابی مورد نظر اصلی نبوده و پولاریزه نیز نیست. این عینک دودی می تواند علاوه برآسیبی که بر چشم وارد می کند موجب صرف هزینه بالایی نیز شود. به طور معمول عینک های پولاریزه اصلی هستند و چنانچه عینکی تقلبی باشد باید این نکته را نیز درنظر گرفت که پولاریزه نیست.

توجه به بسته بندی عینک دودی

از دیگر مواردی که برای شناخت عینک دودی پولاریزه باید به آن توجه داشت بسته بندی عینک است. عینک های دودی اصلی دارای بسته بندی مخصوصی هستند که توسط برند تولید کننده ارائه می شود. به عنوان مثال عینک دودی گوچی در عین اصلی بودن دارای بسته بندی مخصوصی است که توسط این برند طراحی شده است.

یکی دیگر از عواملی که نشان دهنده پولاریزه بودن عینک دودی است کیفیت ساخت آن است. عینک دودی اصلی هنگامی که امتحان می شود هیچ گونه لقی و یا سرو صدای عجیب ندارد. هنگامی که قصد خرید عینک دودی دارید بهتر است ابتدا آن را به صورت بسته و از قسمت دسته نگه دارید و آهسته بچرخانید. پس از آن کمی آن را بالا و پایین انداخته تا وجود هرگونه نقص و مشکل خود را نشان دهد.

استفاده از شیشه مناسب در عینک های پولاریزه

یکی دیگر از مواردی که موجب می شود پولاریزه بودن عینک دودی به خوبی دیده شود استفاده از شیشه مناسب است. عینک هایی که دارای کیفیت بالا هستند دارای عدسی مناسبی هستند. هیچ اهمیتی ندارد که عدسی عینک دودی پلاستیکی باشد و یا شیشه ای اما باید درنظر داشت که از کیفیت بالایی در ساخت عدسی عینک استفاده شده باشد. البته عینک های دودی که از عدسی شیشه ای درخصوص آن ها استفاده شده درمقایسه با عدسی های پلاستیکی از کیفیت بیشتری برخوردار هستند. عینک های دودی پولاریزه ای که اصلی هستند نام برند تولید کننده در سمت راست شیشه آن ها دیده می شود و افراد می توانند از کیفیت عینک و شیشه به کار رفته اطمینان حاصل کنند.

استفاده از تست امواج برای اطمینان از پولاریزه بودن عینک دودی

افرادی که قصد خرید عینک دودی جدید را دارند باید از تست امواج استفاده کنند تا از این طریق اصالت عینک موردنظر را تعیین کنند. برای استفاده از تست امواج درخصوص عینک دودی کافی است کنترل تلویزیون را در پشت عینک گرفته و از آن استفاده کند. چنانچه کنترل قادر نباشد از پشت عینک عمل کند باید درنظر داشته باشید عینک موردنظر تقلبی است و بهتر است از آن استفاده نشود.

هنگام خرید عینک دودی باید شرایط را درنظر گرفته و باتوجه به آن اقدام به خرید نمود. هرکدام از رنگ ها و انواع عینک های دودی متناسب با شرایط خاصی تولید شده اند و نمی توان در تمامی شرایط از آن ها استفاده کرد. عینک های دودی که شیشه آن ها به رنگ زرد است گزینه ای مناسب برای استفاده در هوای مه آلود هستند و عینک های دودی با رنگ قهوه ای برای استفاده در طول روز و مصارف عمومی بهترین گزینه محسوب می شوند. انتخاب عینکی که دارای کیفیت بالا است به افراد کمک می کند تا بتوانند از چشم های خود بیشترین محافظت را به عمل آورده و ایمنی آن ها را حفظ کنند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول