نکاتی در مورد انتخاب ساعت مچی مردانه مناسب

ممکن است زمانی که در بین دوستان و همکاران خود هستید، در خصوص ست کردن ساعت و لباس خود صحبت کرده باشید و متوجه نگاه های اطرافیان تان شوید. به عنوان مثال بیایید مردی را در یک میهمانی تصور کنید که کت و شلوار مشکی براق پوشیده است و بسیار شیک و جذاب به نظر می رسد، البته تا زمانی که ساعت ورزشی او با بند پارچه ای اش ظاهر نشود.

در حقیقت ساعت مچی می تواند ظاهر شما را خوب و یا زشت جلوه کند. ولی چنانچه ساعت را به عنوان نمایانگر شخصیت خود به حساب بیاورید، انتخاب آن، خیلی سخت نیست. همان گونه که در زمان خرید یک کت و شلوار، به رنگی که بیشتر به پوست شما می آید، برشی که باعث زیباتر شدن بدن تان می شود و مدلی که برای شخصیت شما مناسب است توجه می کنید، از  همین شیوه ها نیز باید برای انتخا ساعت نیز استفاده نمایید.

موقعیت استفاده از ساعت

هر یک از ساعت ها با هدف خاصی تولید شده اند. برای مناسبت هایی که رسمی هستند، بهتر است از ساعت های ساده استفاده شود. یک ساعت به سبک کلاسیک و بند چرمی مشکی می تواند از هر گونه اعتراض جلوگیری کند. ولی برای کت و شلوارهای رسمی باید از ساعت هایی استفاده شود که دارای بدنه ظریف و بند چرمی باریک و براق هستند.

برای محیط کاری تان بهتر است از ساعت های ساده طلایی و یا نقره ای استفاده کنید. در مجموع ساعت هایی که بند آن ها فلزی است برای استفاده روزانه و غیر رسمی مناسب هستند، ولی ساعت هایی با بند چرمی را می توان برای هر مناسبتی استفاده کرد.

برای ملاقات های دوستانه، خرید و یا فعالیت های روزانه بهتر است از بندهای پارچه ای و یا پلاستیکی استفاده شود. می توانید ساعت های کرنوگراف دار را برای موقعیت های غیر رسمی و خاص تر انتخاب کنید.

زمانی که لباس ورزشی به تن می کنید بهتر است از ساعت های دیجیتال استفاده نمایید. زمانی که به فعالیت های ورزشی می پردازید به دلیل این که حرکات فیزیکی آن غیر قابل پیش بینی هستند، بهتر است از ساعت هایی که بند، بدنه و صفحه ای مقاوم دارند استفاده شود، تا در حین انجام فعالیت های خود نگران پاره شدن و یا شکستن صفحه آن نباشید.

چرم، مکمل چرم

اگر می خواهید از ساعت هایی با بند چرمی استفاده کنید پیشنهاد می شود آن را همراه با کمربند و کفش چرمی استفاده نمایید. نیازی نیست که آن ها را همرنگ انتخاب نمایید، تنها کافی است از یک خانواده رنگ مشترک باشند. بندهای چرمی مشکی نسبت به چرم های قهوه ای رسمی تر می باشند. کسانی که از کفش هایی با رنگ های مختلف استفاده می کنند پیشنهاد می شود از ساعت هایی که دارای بندهای قابل تعویض هستند استفاده کنند.

فلز، مکمل فلز

بدنه فلزی و قاب دور ساعت مچی خود را با زیورآلات تان ست نمایید. می توانید رنگ فلز ساعت خود را با حلقه، دکمه سردست، کفش و سگک کمربندتان هماهنگ نمایید. بندهای فلزی طلایی و یا نقره ای با بسیاری از رنگ ها قابل هماهنگ شدن هستند. ولی ساعتی با صفحه و بند مشکی را می توان با هر فلزی هماهنگ کرد.

بندهای نقره ای با کفش های مشکی، نقره ای، خاکستری و خانواده رنگ آبی و بندهای طلایی و قهوه ای با رنگ های قهوه ای، کرم، بژ و سایر رنگ های گرم به زیبایی جلوه می کنند.

مناسب مچ

قطر صفحه بسیاری از ساعت هایزنانه، بین 2.4 تا 3.2 میلی متر و ساعت های مردانه بین 3.6 تا 50 میلی متر است. معمولا قطر  ساعت های رسمی 3.6 تا 40 میلی متر و ساعت های ورزشی روزانه در اندازه های بزرگ تر و خاص تر ساخته می شوند.

شکل صفحه ساعت های مچی می تواند گرد، مستطیل، چند ضلعی، مربه و یا بیضی باشد. ظاهر این ساعت ها نیز به صورت مات، براق، طرح دار، کارشده و یا پر از جواهر تولید می شود. در بدنه ساعت های مچی استیل و همچنین فلزاتی نظیر طلا، نقره، پلاتین و یا تیتانیوم به کار برده می شود.

مدل صفحه ساعت

معمولا در ساعت های رسمی از نشانگرهای خطی و اعداد رومی در صفحه ساعت استفاده می شود و در ساعت های اسپرت، اعداد ریاضی  به کار می برند.

هر چه صفحه ساعت مچی شما ساده تر و ظریف تر باشد، ظاهر ساعت تان رسمی تر خواهد بود. ساعت هایی که دارای قابلیت های متنوع مانند سرعت سنج، زمان سنج و قطب نما هستند کارایی آن ها نیز متفاوت بوده و غیر رسمی به حساب می آیند.

راهنمای خرید ساعت مچی مردانه براساس نوع شخصیت

ساعت مچی مردانه یکی از اکسسوری هایی است که تیپ هر مرد خوش پوشی را تکمیل می نماید. ساعت های مچی به نوعی نمایانگر نوع شخصیت افراد محسوب می شوند.

ساعت مچی مردانه برای تیپ های ساده و مینیمالیست

در صورتی که داخل کمد لباس تان مملو از لباس های ساده و کلاسیک است و بیشتر رنگ های خنثی نظیر سفید، طوسی و مشکی را می پسندید، به طور حتم یک مینیمالیست به حساب می آیید. بسیاری از مینیمالیست ها از زیور آلات و اکسسوری های خوششان نمی آید و این امکان وجود ندارد که ساعتی لوکس و پر زرق و برق انتخاب نمایند. به همین دلیل پیشنهاد می شود از ساعت هایی که ساده و بدون تزئینات هستند استفاده کنید. ساعت یک مرد مینیمالیست بهتر است ظاهری ساده و ظریف داشته باشد و صفحه آن فقط ساعت را نشان دهد. همچین برای بند ساعت به دنبال طرحی باشید که هم کلاسیک و هم شیک و مدرن باشد.

ساعت مچی مردانه برای تیپ های لوکس و پر زرق و برق

ساعت این چنین افرادی باید بسیار لوکس و چشمگیر باشد. فقط طلای ناب این امکان را دارد که با سلیقه این چنین افرادی هماهنگ شود و در کنار کت و شلوار دست دوز به به خوبی ظاهر شود. علاوه بر این درخشش طلا از زمان قدیم نشانگر قدرت و بزرگی بوده است. بنابراین چنانچه خودتان را جزو این دسته از افراد می دانید، پیشنهاد می شود که یک ساعت طلا انتخاب نمایید. این نوع ساعت هیچ موقع از مد نخواهد افتاد. علاوه بر این می تواند توجه افراد را به خوبی به سوی خود جلب نماید و شخصیت شما را نشان می دهد. ولی این را به یاد داشته باشید که ساعت لوکس خود را با لباس تان ست نماید در صورتی که این کار را انجام ندهید، امکان دارد نتیجه دلخواه خود را به دست نیاورید.

ساعت مچی مردانه برای تیپ ها پر قدرت و پر صلابت

در صورتی که دارای چنین شخصیتی هستید، باید از ساعتی که با شخصیت شما همخوانی دارد استفاده کنید. تعداد زیادی از ساعت های مچی طراحی های حیرت انگیز و زیبایی دارند. ولی فقط برخی از این ساعت های مچی وجود دارند که برای شما مناسب هستند. ساعت های نظامی و تاکتیکی نیز علاوه بر ظاهر و ساختی پرصلابت و با شکوه، می توانند از هر نوع بلای آسمانی در امان بمانند. این چنین ساعت هایی به طور معمول ضد آب بوده و دارای خصوصیات گوناگونی هستند که باعث ایده آل شدن آن ها می شود. به عنوان مثال، تعداد زیادی از این ساعت ها، ساعت جهانی را نشان می دهند و به خاطر وجود حالت ویژه استفاده در شب، برای ماجراجویی های شبانه نیز مناسب هستند. درست است که طراحی ظاهری این ساعت ها امکان دارد کمی درشت تر از حد معمول باشد، ولی چنانچه به خبی بگردید می توانید طراحی های ساده تری را هم پیدا کنید.

ساعت مچی مردانه برای تیپ های خودمانی

این دسته از افراد به طور معمول اهل تظاهر نخواهند بود و شخصیت واقعی خود را جلوه می دهند. این دسته از آقایان از این که متفاوت باشند واهمه ندارند و شخصیت خود را به تمام افراد نشان می دهند. در صورتی که شما نیز دارای چنین شخصیتی هستید، باید ساعتی را برگزینید که با شخصیت شما همخوانی داشته باشد. البته به این نکته توجه کنید که نشان دادن تفاوت فردی شما با سایر افراد نباید به قیمت زیبایی ساعتی که به مچ می بندید تمام شود. به این دسته از آقایان توصیه می شود که از ساعت های اسکلتی استفاده کنند. منظور از این نوع ساعت ها همان طراحی های به روزی است که قسمت و یا تمام قسمت پشت ساعت، مانند چرخ دنده ها را به نمایش می گذارد.

0 0 votes
امتیاز به این محصول