راهنمای خرید باتری سمعک

گاهی اوقات پیش می آید که افراد براساس عوامل بسیاری دچار کم شنوایی می شوند. دراین حالت استفاده از سمعک به عنوان گزینه ای کمک کننده و تاثیرگذار شناخته می شود. استفاده از سمعک موجب می شود تا میزان شنوایی افراد تقویت شده و بتوانند با کمترین مشکل با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. اغلب سمعک ها نیازمند باتری مناسب هستند تا کارایی خود را به خوبی نشان دهند . در ادامه درخصوص خرید باتری سمعک صحبت خواهیم کرد تا افرادی که از این وسیله شنوایی استفاده می کنند بتوانند با خرید باتری مناسب از سمعک خود برای مدت زمان بیشتری استفاده کنند.

توجه به سایز باتری سمعک

یکی از مهمترین نکاتی که در خرید باتری سمعک باید به آن توجه داشت اندازه و سایز باتری است. باتری سمعک دارای 4 سایز مختلف است که براساس اندازه سمعک می توان اندازه مناسبی را خریداری نمود. سمعک هایی که در پشت گوش قرار میگیرند نیازمند استفاده از باتری هایی با اندازه بزرگ هستند اما سمعک هایی که درون گوش قرار میگیرند باتری هایی با اندازه کوچک را نیاز دارند تا بتوانند به کار خود ادامه دهند. سمعک هایی که داخل گوش قرار میگیرند و حالت نامرئی دارند درمقایسه با سمعک های پشت گوشی باتری بیشتری را مصرف می کنند. در اصل می توان گفت طول عمر باتری سمعک با اندازه باتری در ارتباط مستقیم قرار دارد.

سمعک های پشت گوشی از باتری های بزرگتری برای داشتن عملکرد مناسب استفاده می کنند و بزرگترین اندازه ای که برای باتری این قبیل سمعک ها میتوان نام برد باتری شماره 675 است. رنگ حلقه این مدل از باتری ها آبی بوده و یا رگه های بسیار کمی از رنگ آبی در آن دیده میشود. در واقع اینگونه می توان عنوان کرد که باتری های شماره 675 از گذشته با رنگ آبی عجین بوده اند. این مدل از باتری های سمعک دارای طول عمری به مدت 3 تا 4 هفته هستند که نسبت به دیگر مدل های باتری بیشتر بوده و البته باتوجه به نوع سمعک و برند سازنده آن میتوانند مدت زمان بیشتر و یا کمتری عمر کنند.

سایز دیگری که درخصوص باتری میتوان عنوان کرد باتری شماره 13 است. این مدل از باتری نیز مختص سمعک های پشت گوشی است و رنگی که از ابتدا در ساخت آن به کار رفته نارنجی است. باتری های سمعک با سایز 13 به مدت 2 تا 3 هفته عمر میکنند که البته هوشمند و یا دیجیتال بودن سمعک در این مورد تاثیر بسیار زیادی دارد. قدرتی که برای استفاده از سمعک تنظیم شده نیز میتواند در طول عمر باتری سمعک تاثیر داشته باشد.

باتری های سایز 312 از دیگر انواع باتری سمعک هستند که رنگ سازمانی آن ها قهوه ای درنظر گرفته شده است. طول عمری که این مدل از باتری های سمعک دارند حدود 10 تا 15 روز است که براساس نوع سمعک و قدرت تنظیم شده برروی آن می تواند کاهش یافته و یا حتی مدت زمان بیشتری کارایی داشته باشد.

باتری دیگری که مختص سمعک هیا درون گوشی است باتری با سایز شماره 10 است که به عنوان کوچک ترین سایز باتری شناخته می شود. این مدل از باتری مختص استفاده در سمعک های درون گوشی و نامرئی است و از رنگ زرد درخصوص آن استفاده شده و به مدت زمان 3 تا 7 روز میتواند کارایی داشته باشد. افرادی که تمایل به خرید باتری سمعک دارند باید درنظر داشته باشند هراندازه که سمعک بزرگتر باشد باتری خریداری شده برای آن نیز طول عمر بیشتری خواهد داشت.

کیفیت سمعک

از دیگر مواردی که درهنگام خرید باتری سمعک باید به آن توجه داشت کیفیت سمعک است. سمعک های پیشرفته به دلیل اینکه دارای امکانات و قابلیت های بیشتری هستند و میکروپروسسورها نیز بیش از سمعک های معمولی درگیر می شوند باتری بیشتری نیز مصرف می کنند. سمعک هایی که تحت عنوان مدل وایرلس شناخته می شوند بیشترین میزان مصرف باتری را دارند و اشخاصی که تمایل به خرید باتری دارند باید درنظر داشته باشند مصرف بالای باتری تنها به دلیل وجود مشکل در سمعک نبوده و کیفیت و امکاناتی که سمعک دارد نیز در این امر دخیل خواهد بود.

اندازه کم شنوایی

میزان کم شنوایی فرد نیز به عنوان امری مهم شناخته می شود که در هنگام خرید باتری سمعک باید به آن توجه داشت. هراندازه که کم شنوایی فرد بیشتر باشد به همان میزان نیز باید سمعک با قدرت بیشتری تنظیم گردد و این مسئله موجب می شود تا باتری بیشتری نیز استفاده شود. بنابراین باید باتری مناسبی را خریداری کرد تا سمعک مدت زمان بیشتری بتواند کارایی داشته باشد.

زمان مصرف باتری

توجه به زمان مصرف مداوم باتری نیز از دیگر عواملی است که موجب می شود باتری مناسبی انتخاب شود. هراندازه که سمعک مدت زمان بیشتری به صورت مداوم روشن باشد باتری بیشتری نیز مصرف کرده و طول عمر آن نیز کاهش پیدا می کند. بهترین کار این است که در هنگام خواب سمعک خاموش شود تا طول عمر باتری آن نیز کاهش پیدا نکند.

رطوبت و دما

از دیگر مواردی که در خرید باتری سمعک باید درنظر گرفته شود تاثیر رطوبت و دما بر روی سمعک است. چنانچه سمعکی در محیطی گرم و مرطوب قرار بگیرد باتری آن طول همر کمتری خواهد داشت. بنابراین درهنگام خرید باتری سمعک باید به این مورد نیز توجه ویژه داشت.

اغلب افراد می پندارند که اگر باتری سمعک خاموش بماند مصرف آن نیز کاهش پیدا کرده و مدت زمان بیشتری عمر خواهد کرد. دراین خصوص باید بگوئیم این مسئله چندان صحت ندارد و از لحظه ای که برچسب روی باتری کنده شود مصرف آن آغاز خواهد شد. پس از اینکه برچسب از روی باتری برداشته شود تا مدت زمانی که بر روی حلقه آن ذکر شده فعالیت داشته و باتری مصرف می شود و پس از مدت زمان مذکور باید باتری جدیدی خریداری شود.

افرادی که تمایل دارند باتری سمعک خریداری شده مدت زمان بیشتری کارایی داشته باشد بهتر است به محض برداشتن برچسب پشت باتری آن را درون سمعک قرار ندهند. همواره پس از جداکردن برچسب پشت باتری بهتر است به مدت دو دقیقه در هوای آزاد قرار بگیرد تا طول عمر آن بهینه سازی شود و مدت زمان بیشتری عمل کند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول