آموزش گرفتن عکس های اینستاگرامی با استفاده از عینک دودی

در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی محصولات فوق­ العاده و بینظیری به وجود آمده که برخی از آن ها در ثبت تصاویر بسیار کمک کننده هستند. عینک های آفتابی جدیدی نیز به وجود آمده اند که می توانند در عکسبرداری همچون یک دوربین عکاسی عمل کرده و با استفاده از آن ها تصاویر را در فضای مجازی همچون فیسبوک و اینستاگرام ارسال کرد. عینک دودی Spectacles نمونه ای از عینک های آفتابی است که از تکنولوژی مدرن در خصوص آن استفاده شده و این امکان را در اختیار کاربر قرار می داد که ویدئویی را ضبط کرده و در فضای مجازی پخش نماید. این عینک آفتابی قرار بود انقلابی عظیم را در عرصه تکنولوژی به وجود بیاورد اما نقاط ضعف وو مشکلاتی که در آن وجود داشت موجب شکست شد.

هم اکنون کمپانی دیگری نیز وارد بازار کار شده و قصد دارد از ایده پیشین استفاده نموده و محصول جدیدی را راهی بازارهای جهانی کند. عینک دودی ACE Eyewear نمونه ای هوشمند از عینک های آفتابی هستند که می توانند عکس و ویدئو را در خود ذخیره کرده و علاوه برآن اطلاعات ذخیره شده را برای روی اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی منتشر کنند. در این عینک های آفتابی از برنامه های نرم افزاری موبایلی استفاده شده که باعث می شود کاربران بتوانند تصاویر و فیلم های ذخیره شده را در اینستاگرام و یا هر فضای مجازی دیگری به اشتراک بگذارند.

عینک های دودی و هوشمند ACE Eyewear توسط کمپانی Acton طراحی و تولید شده اند و براساس گفته های مسئولان این کمپانی عینک های هوشمند ACE Eyewear این قابلیت را دارند که تصاویری با ظرفیت 8 مگاپیکسل را ثبت کرده و ویدئوهای ضبط شده توسط آن دارای کیفیت HD خواهند بود. به­ طور کلی کاربران می توانند با استفاده از عینک دودی ACE Eyewear تصاویر بسیاری را ضبط و در شبکه های اجتماعی نشر دهند.

دوربینی که در داخل عینک آفتابی ACE Eyewear قرار گرفته می تواند از زاویه 120 درجه تصویری واضح و کامل را دریافت نماید. کاربران برای اینکه بتوانند دوربین درون عینک را فعال کنند باید دکمه شاتری را که در سمت چپ فشار دهند. در این حالت عینک عملیات عکسبرداری و فیلمبرداری خود را آغاز کرده و تصاویر و ویدئوها را در حافظه قرار داده شده ذخیره خواهد کرد.

باتری درنظر گرفته شده برای عینک آفتابی ACE Eyewear می تواند به مدت 1.5 ساعت فیلمبرداری کرده و یا به مدت 80 ساعت آمادگی خود را برای کار کردن حفظ نماید. حافظه عینک نیز حدود 4 گیگابایت ظرفیت داشته و در برابر آب و گرد و غبار از مقاومت بالایی برخوردار است. کلیه ویژگی ها و قابلیت های درنظر گرفته شده برای این عینک آفتابی باعث می شود تا کاربران بتوانند به عنوان یک وسیله کاربردی آن را درنظر بگیرند و در مراسمات و جشنواره ها و یا در مکان ها و شرایط مختلف اقدام به تصویربرداری و یا ثبت ویدئو نمایند.

کادری که عینک آفتابی ACE Eyewear برای ضبط فیلم ها درنظر می گیرد مستطیلی بوده و در مقایسه با نسل پیشین عینک های هوشمند حالت طبیعی تری دارند. کاربرانی که علاقه مند به استفاده از عینک های آفتابی ACE Eyewear هستند این امکان را دارند کهه فیلم هایی را به مدت 40 دقیقه و به صورت زنده ضبط کنند. این قابلیت در خصوص عینک های Spectacles حدود 30 ثانیه بود در حالی که در عینک های  ACE Eyewear درصورت تمایل می توان ویدئوهایی با کیفیت HD و به مدت 90 دقیقه ثبت کرد.

براساس گفته های مسئولان کمپانی Acton این عینک های هوشمند و مدرن دارای پردازنده دو هسته ای هستند که سرعت 1.5 گیگاهرتز برای آن ها درنظر گرفته شده است. در خصوص این عینک هوشمند از اپلیکیشن مدیریتی استفاده شده که براساس آن کاربران می توانند تصاویر و ویدئوهای خود را ثبت کرده و به اشتراک بگذارند. عینک های آفتابی و هوشمند ACE Eyewear درمقایسه با نسل پیش از خود می توانند عملکرد بهتری را ارائه دهند و درخصوص استوری هایی که در اینستاگرام قرار داده می شود سوژه ناب و جذاب تری به نظر می رسند.

قیمتی که برای این عینک های هوشمند درنظر گرفته شده حدود 99 دلار بوده و متقاضیان می توانند نسبت به پیش خرید آن ها اقدام نمایند. البته قیمت اصلی که از سوی کمپانی سازنده برای این محصول درنظر گرفته شده حدود 199 دلار است اما کاربرانی که از طریق پیش خرید اقدام کنند می توانند از تخفیف 50 درصدی برخوردار شوند. عینک هایی که پیش خرید شده اند در ماه آوریل در اختیار مشتریان قرار داده خواهد شد.

گاهی اوقات افراد تمایل دارند با استفاده از عینک آفتابی و هوشمند خود از سوژه های مختلفی عکس بگیرند. برخی از این سوژه ها افرادی هستند که آن ها نیز از عینک آفتابی استفاده می کنند. کاربرانی که از عینک هوشمند ACE Eyewear برای عکسبرداری استفاده می کنند باید به این نکته نیز توجه داشته باشند که عکس گرفتن از تمامی سوژه ها به راحتی امکان پذیر نبوده و گاهی ممکن است درمقابل سوژه های عینکی تصویر فرد نیز در شیشه عینک منعکس شود. در این حالت باید از ترفندهای مختلفی برای عکسبرداری استفاده کرد.

افرادی که تمایل دارند با استفاده از عینک دودی خود عکس و یا فیلمی را در اینستاگرام منتشر کنند باید به مواردی همچون زاویه تصویربرداری و نوردهی توجه ویژه ای داشته باشند. زاویه صورت فرد و زاویه ای که دوربین در برابر آن قرار دارد مهم ترین عواملی هستند که باعث می شوند تصویری زیبا ثبت شده و در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام منتشر شوند. مدیریت نور نیز می تواند در ثبت یک تصویر خوب تاثیر بسیاری داشته باشد بنابراین کاربرانی که از عینک هوشمند ACE Eyewear استفاده می کنند باید در هنگام تصویربرداری و یا ضبط ویدئو به مدیریت نور نیز توجه داشته باشند. وجود نور مناسب در محیط هنگام تصویربرداری باعث می شود تا فرد تصاویر واضح و روشنی را ثبت کرده و در هنگام انتشار در اینستاگرام و یا دیگر شبکه های اجتماعی چهره و محیط با شفافیت بالاتری به نمایش گذاشته شوند. باتوجه به این موارد کلیه کاربران باید نسبت به زاویه و نور محیط توجه کامل داشته و بادرنظر گرفتن این عوامل اقدام به فیلمبرداری و یا گرفتن عکس کنند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول